Başarı Öyküleri Takasbank Süreç Modelleme Projesi

“Kurumsal Mimariye Genel Bakış” eğitimi ile katılımcıları kurumsal mimari temel kavramları ve uygulamaları ile tanıştırmak, bir yönetim modeli olarak kurumsal mimari çalışmalarının sağladığı katma değer konusunda bilgilendirmek ve kurumsal mimari çalışmalarının iş stratejilerine destek olacak şekilde uygulanması konularında bilgilendirme amaçlanmıştır.

Eğitimin kapsamında, kurumsal mimari ve süreç modelleme temel kavramları, kurumsal mimari öncesi yaşanan sorunlar, iş ve bilgi teknolojilerinin hedef ve strateji doğrultusunda yönetilmesi, bir yönetim modeli olarak kurumsal mimari yaklaşımı, çerçeve modeller, standartlar ve sektörel uygulamalar gibi başlıklar yer almaktadır.

Bu eğitim ile Takasbank'ın kendi bünyesinde bir iç proje olarak başlattığı modelleme çalışmasına yönelik değerlendirmelerin yer alacağı kuruma özel uyarlanmış bir danışmanlık çalışması başlatılmıştır.

Söz konusu çalışma, kurumun modelleme çalışmalarının Kurumsal Mimari yönetim modeline nasıl dönüştürülebileceği ve bu dönüşümün nasıl projelendirilmesi gerektiği üzerine bilgilendirme eğitimleri ile tamamlanmıştır.


Go to top
Our website is protected by DMC Firewall!