Kurumsal Modelleme alanında yayınlanan bu ileri seviye eğitim programının amacı kurumsal mimari çerçeve modellerinin gelişimi ve özellikleri konusunda bilgi vermek, farklı çerçeve modellerin anlaşılmasını sağlamak, kuruma uygun olan yapının seçim yöntemlerini, projelendirilme esaslarını ve kritik başarı faktörlerini tanıtmaktır. Eğitim kapsamında kurumsal mimari tanımları tanıtılacak, kurumsal mimari ve BT yönetimi ilişkisi detaylandırılacak ve kurumsal mimari kullanımının avantajları vurgulanacaktır. Bunun yanısıra en yaygın çerçeve modeller tanıtılacak, bu çerçeve modellerin yapısı ve özellikleri detaylandırılacak, kurumsal mimari seçimi ve uyarlama aşamaları da dahil olmak üzere kurumsal mimari uygulamalarının projelendirme detayları sunulacaktır.

Eğitimde ayrıca TOGAF® çerçeve modeli hakkında bilgi verilmekte, bileşenleri tanıtılmaktadır. Katılımcılar tipik bir TOGAF® projesinde izlemeleri gereken temel prensipler ve implementasyon adımları konusunda bilgilendirilmektedir.

Eğitimin hedef kitlesi Strateji uzmanları, Kurumsal BT mimarları, Süreç yönetim/iyileştirme uzmanlarıdır.

Eğitimin süresi 4 gün (Günde 3 saat olarak toplam 12 saat) olup eğitime katılım için ön şart "Kurumsal Mimari'ye Genel Bakış" eğitimine katılmış olmaktır.

Eğitim Programı - Kurumsal Mimariye Genel Bakış

Eğitim Programı - Kurumsal Mimari ve Çerçeve Model Uygulamalarında Projelendirme Nasıl Olmalıdır?

Go to top
DMC Firewall is a Joomla Security extension!