OpenText Wireless DMS for eDOCS

Doküman depolayıcınıza erişiminizi genişletin

Günümüzün çalışma ortamında, her gün kurumsal iletişim ve etkileşimlerde mobil cihazlara bağlı durumdayız. Artık masalar ve laptoplarla sınırlı değiliz ve ofis dışındayken dokümanlara erişimimizin olmaması kimi zaman sıkıntı yaratabilir.

Müşterileriniz ve kullanıcılarınız ile ne kadar sıklıkla önceden planlanmamış görüşmelere katılıyorsunuz ve keşke dokümanların çıktısını da yanıma alsaydım diye düşünüyorsunuz? Eğer bir dokümana hızla erişim ihtiyacınız olduğunda geleneksel yöntemlerle doküman yönetim sistemine bağlanma, erişme ve arama için zamanınız ve imkanınız yoksa? Bir ulaşım aracındayken veya bir uçuşu beklerken eDOCS depolayıcınızdaki dokümanları görüntüleyip arama yapabiliyor musunuz?

OpenText Wireless DMS for eDOCS by Matrix Logic ile doküman depolayıcınıza erişiminizi genişletebilir ve eDOCS doküman yönetim sisteminize, seyir halindeyken bile, istediğiniz zamanda bağlanabilir ve mobil cihazlarınız ile anında arama ve bilgi toplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

eDOCS DM içinde dokümanlara anında erişim

Wireless DMS for eDOCS, kablosuz kaynağınıza gelen ve giden talepleri çevirir ve eDOCS DM içinde yapılan değişiklikler anında mobil cihazınızda görüntülenir. Doküman kütüphaneleri ve faks yada düzeltilmiş eposta dokümanlarını aratabilirsiniz.

Farklı kaynaklardan bağlanabilme imkanı

Wireless DMS for eDOCS, kurumunuz tarafından kullanılan farklı mobil kaynaklar için ayrı modüller içermektedir. BlackBerry, iPhone and Windows Mobile, şuan uyumlu olan cihazlar. Ek olarak kullanıcılar çok sayıda telefon, çağrı cihazı, PALM, cep bilgisayarı ve Windows CE avuçiçi cihazlardan bağlanabilirler. Desteklenen kaynakların listesi sürekli genişletilmektedir.

Kablosuz DMS Modüller

BlackBerry için Kablosuz DMS

 • Özel olarak BlackBerry cihazlar için tasarlanan modül, BlackBerry Enterprise Server (BES) aracılığı ile mobil ağı kullanarak sunucunuz üzerindeki Wireless DMS Device Server uygulamasına bağlanır.
 • Son düzeltmelere veHızlı Aramalara erişim
 • Dokümanlar, BlackBerry üzerinden görüntülebilir, eklenti yada referans olarak e posta ile gönderilebilir.
 • Bir dokümanı kolayca eposta ile gönderebilmek için adres defteriniz ile tam entegrasyona sahiptir.
 • DM dosyalarında gezinme

iPhone için Kablosuz DMS

 • Özel olarak Apple iPhone cihazlar için tasarlanan modül, 3G yada EDGE ağını yada WiFi bağlantısını kullanarak sunucunuz üzerindeki Wireless DMS Device Server uygulamasına bağlanır.
 • Dokümanlar, çevrimdışı ya da bir uçuşta olduğunuzda kullanabilmeniz için iPhone’a indirilebilir.
 • Son Düzenlemeler’e kısayol oluşturulabilir.
 • İletişim http yada https aracılığı ile olabilir.
 • Son düzeltmelere veHızlı Aramalara erişim
 • iPhone üzerinden kişi bilgilerinize tam erişim
 • Kes-yapıştır desteği
 • DM dosyalarında gezinme

MicroBrowser Kablosuz DMS

 • Bir DM kütüphanesine (DM sunucu aracılığı ile) bir mobil cihazdan bağlantı imkanı
 • Desteklenen cihazlar: WAP yada MicroBrowser içeren mobil telefonlar, çeşitli ticari yada freeware WAP/HTML tarayıcılar içeren Apple iPhone, PalmOS tabanlı avuçiçi bilgisayarlar, web tarayıcı hizmetine sahip BlackBerry kaynaklar ve bir bağlantısı olan herhangi bir Mobil cihaz (cep bilgisayarı/akıllı telefon)

MobileSync 2.0 Kablosuz DMS

 • DM kütüphanesi dokümanlarını belirlediğiniz bir dosyayla senkronize eder. Böylece referans olarak alabilir yada düzeltme amacıyla yanınızda götürebilirsiniz.
 • Dokümanları görmek yada düzenlemek için bir USB sürücü yada başka bi bilgisayardan MobileSync başlatabilir. Dokümanları senkronize edebilmek için bütün ihtiyacınız olan bir internet bağlantısıdır.
 • Güncellemeler doküman tarihçesinde kaydedilir.
 • MobileSync, kimin hangi doküman hangi cihazla senkronize ettiği bilgisini listeler.
 • Yeni doküman oluşturulabilir

Eposta Servisi Kablosuz DMS

 • Eposta erişimi olan hemen hemen bütün cihazlar ile doküman yönetim sisteminize uzaktan erişime imkan verir.
 • DRF (Document Reference File)leri eposta ile arama ve bulma
 • Herhangi bir kaynaktan (Matrix Logic’in yeni Otomatik profilleme teknolojisi ile) gelen eklentilerden yada epostalardan doküman oluşturun
 • Sıradan mobil kullanıcılar yada workstation kullanıcıları tarafından kullanılabilir.
 • Dokümanı eklenti ya da referans olarak uzaktan gönderim
 • Bu modül, Exchange WebDAV API ile bağlantı kuran bir Windows Hizmetidir.

pdf indir

Kurumsal Doküman ve İçerik Yönetimi

Günümüzün rekabete dayalı ekonomik ortamında başarılı olabilmek için iş açısından kritik süreçleri hızlandırmak isteyen organizasyonların, kurumsal bilgi kaynakları ve bilgi birikiminden yararlanırken harcanması gereken zamanı en aza indirgemeleri gerekmektedir.

Yine de, birçok organizasyon, kolektif bilgiye hızlı ve etkili bir şekilde erişmelerini sağlayacak araçlardan mahrum bulunmaktadır. Gartner'e göre, çalışanlar zamanlarının yüzde 30'u ile yüzde 40'ı arasını belge oluşturmak, aramak, almak, tasnif etmek ve düzenlemek için harcamakta, israf etmektedir. Bu durum, yoğun olarak belge kullanılan endüstrilerde, organizasyonun karar verme süreçlerini ciddi şekilde etkileyerek organizasyonun kıvraklığını engellemekte ve rekabet ortamında elde edilecek avantajları sınırlamaktadır.

Karar verme sürecinin hızlanmasına, belge güncelliğinin sağlanmasına ve iş açısından kritik bilgilere kurumsal bir temelde erişilmesine yardımcı olmak için, organizasyonların belgelerini etkili ve güvenlik imkanlarına sahip bir şekilde yönetmelerine, düzenlemelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyacak bir sisteme gereksinimleri vardır.

Belge yönetimi çözümleri, aynı zamanda bu bilgilerin güvenliğini ve bütünselliğini de sağlayarak, organizasyonların, bilgilerin depolanması, düzenlenmesi ve yerleştirilmesiyle ilişkili zamanı ve karmaşıklığı azaltmalarına ve sahip oldukları bilgi birikimini rekabet ortamında avantaja dönüştürmek için gelişmiş bir yetenekten yararlanmalarına olanak tanır. Bu doğrultuda oluşturulan etkin çözümler, kullanıcıların işlerini yapmak için yeni yollar öğrenmelerini gerektirmeksizin, belge yönetimi araçlarını, bilinen içerik yazımı ve verimlilik araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleştirir. Sonuç, daha kıvrak bir organizasyon yapısı ve içeriği güvenli bir şekilde yöneten, içerikten bağlamsal olarak yararlanabilen daha verimli bir iş gücüdür.

OpenText Document Managemenet eDOCS Edition

OpenText Document Managemenet eDOCS Edition, belgelerin ve birçok global organizasyonda yaygın olarak görülen “bilgi adalarının” etkili bir şekilde yönetilememesi nedeniyle artan verimsizliği giderir. Kullanıcıların iş içeriğini güvenlikli ve tümleşik bir ortamda toplamalarına, düzenlemelerine, yerleştirmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyarak, belge temelli bilgi birikiminin denetlenmesine yardımcı olur. Belgelerden, e-postalardan, grafiklerden ve formlardan tartışma konularına, mühendislik çizimlerine, taranmış kağıt ve elektronik temelli kayıtlara kadar tüm içerik, kolayca erişilebilmesi ve alınabilmesi için birleşik bir bilgi tabanında toplanır.

ÖzelliklerFaydaları
Bilgi İşçisinin Verimliliğini Artırır OpenText DM eDOCS Edition, içeriğe daha hızlı erişerek, birden çok belge sürümü üzerinde denetim sağlayarak, gerek klasör yapılarının, gerekse isteğe göre uyarlanmış çalışma alanlarının veya birleşik belgelerin kullanımı yoluyla, kullanıcıların belgeleri daha iyi düzenlemelerine olanak tanıyarak verimliliği artırır. İçerik yaratmak ve yakalamak için kullanılan standart uygulamalarla sorunsuz entegrasyon sağlayan OpenText DM eDOCS Edition, belge yönetimi sistemini öğrenmek için harcanan zamanı en aza indirgeyen zengin bir kullanıcı deneyimi sağlar ve iş değeri üretmek için kullanım yollarını kolaylaştırır.
Sistem Yönetim Yüklerini Hafifletir OpenText DM eDOCS Edition, sistem kullanılabilirliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için tasarımlanan ölçeklenebilir bir platform ve dağıtık bir mimari sunar. İçerik meta verileri, bilgi birikimlerinin yakalanması ve kaydı için içeriğe dayalı parametrik arayüzler sağlayacak şekilde kolayca yapılandırılır. Hızlı sistem dağıtımları, iş istasyonları ziyaret edilmeden gerçekleştirilir. Gerek merkezi, gerekse paylaştırılmış sistem yönetimini destekleyen Web ve Windows tabanlı programları bakımı kolaylaştırır.
Farklı Kullanıcılar için Farklı Görünümler OpenText DM eDOCS Edition, ileri seviye kullanıcılar için tarayıcı temelli ve masaüstü (Explorer ve Microsoft Outlook temelli) arayüzler sağlarken aynı anda bilgi tüketicisi düzeyindeki kullanıcılar için basitleştirilmiş, temel belge arama ve kayıt fonksiyonlarını kolaylaştıran yalın bir ortam sunar.
Tam ve Tümleşik bir İçerik Yönetimi Çözümü Doküman yönetimi, daha büyük bir kurumsal içerik yönetimi stratejisinin temel bir bileşenidir. OpenText DM eDOCS Edition bir dizi çevre çözümle entegre çalışarak organizasyonların, tip ve formattan bağımsız olarak tüm belgeleri tek bir merkezde düzenlemelerine ve yönetmelerine olanak tanır.
E-posta Yönetimi OpenText DM eDOCS Edition, organizasyonların, kurumsal idare, gizlilik ve diğer gereksinimlerle uyum içinde, e-postaları otomatik olarak doküman kütüphanelerinde düzenlemelerine ve sınıflandırmalarına olanak tanır.
Kayıt Yonetimi OpenText DM eDOCS Edition, kayıtlarla ilgili yasal ve düzenleyici sorunları çözmek, iş riskini hafifletmek ve kayıtların uygun olmayan şekilde tutulmasıyla ilişkili maliyetleri ortadan kaldırmak için tam bir kayıt yönetimi çözümü sunar. Ayrıca, uzun vadede, kayıp ya da geçersiz bilgi birikimlerinden kaynaklanan olumsuz sonuçları önleyerek organizasyonun karar verme yeteneklerini pekiştirir.
İşbirliği Ortamı OpenText DM eDOCS Edition, kurumun içinde ve dışında yer alan ekiplerin daha etkili ve daha verimli çalışmalarına olanak tanıyan, güvenlikli, web tabanlı ve işbirliğine dayalı bir çalışma alanı sağlar.
Belge Görüntüleme Basılı belgeleri dijital bilgi birikimlerine dönüştüren OpenText DM eDOCS Edition, kağıt belgelerin dosyalanmaları, saklanmaları ve alınmalarıyla ilgili maliyetleri önemli ölçüde azaltır.
İş Süreci Yönetimi İş akışı görevleri ister doküman odaklı, isterse yoğunlukla karar ve onaya dayalı olsun, OpenText DM eDOCS Edition, bir yandan belge yaratma, gözden geçirme, kullanma ve iş süreci yönetimiyle ilişkili idari görevlerin maliyetlerini azaltırken, diğer yandan karmaşık, tekrarlanan ve kullanıcı tarafından yürütülen süreçleri otomatikleştirerek, verimliliği önemli ölçüde artırır.
Web Yayımcılığı OpenText DM eDOCS Edition, içeriği Web sitelerinde ve Internet uygulamalarında kullanılmak üzere otomatik olarak HTML ya da XML biçimine dönüştürerek, organizasyonların merkezi depolama yerinde ya da herhangi bir harici dosya sisteminde bulunan içerikten hızlı bir şekilde yararlanmalarını sağlar.
Mühendislik Belgeleri Yönetimi AutoCAD ile sorunsuz entegrasyon sağlar. Kolayca düzenlenebilmeleri ve alınabilmeleri için kurumsal belge depolama yerlerine stratejik olarak dahil edilebilen mühendislik belgeleriyle, organizasyonların daha etkili şekilde çalışabilmelerini sağlar.
Table footer Footer data

pdf indir

E-postaların Geliştirilmiş Uyum ve Yönetimi

Bir çok şirket, epostalarda tutulan içeriğe önem vermenin şirketin içerik yönetim stratejilerinin önemli parçası olduğunu ve bir doküman yönetim kütüphanesinin, eposta depolama için faydalı bir depolayıcı olduğunun farkına vardı. OpenText Email Filing, eDOCS Edition (eDOCS Email Filing), e-postalarda tutulan kurumsal içeriğin değerini en üst seviyeye taşımak isteyen şirketler için geliştirilen kullanıcı dostu ve zaman kazandıran zengin eklenti modülleri dizisidir. Bütün modüller, OpenText Doküman Yönetimi (Document Management eDOCS Edition) ile kusursuz şekilde entegre olmuştur.

Eposta Takibi

Hangi epostaların saklandığının kolaylıkla takip edilmesini sağlayarak OpenText eDOCS Email Marker, önemli olan hiçbirşeyin gözden kaçmayacağını garantiler. Otomatik olarak Microsoft Outlook dosyalarındaki içerikleri kontrol eder ve bunları DM kütüphanesindeki içerikle karşılaştırır. Email Marker daha sonra saklanmış yada saklanmamış epostaları, seçilen renkler ile bayraklar (işaretler), belirli türdeki epostaları Outlook dosyalarına gönderir, ve/veya otomatik olarak Outlook kategorilerini seçilen değerlere göre değiştirir.

Otomatik ve Toplu Eposta Dosyalama

OpenText eDOCS Email Auto Filer, MS Outlook dosyalarını izler ve epostaları Document Management eDOCS Edition içinde kullanıcı tarafından tanımlanmış bir Outlook klasörü ile ilişkilendirilmiş metadata ile depolar. DMe kaydedilen tüm epostalar başlık bilgiler ve izlenme kayıtları ile depolanır. Arka planda çalışan süreç Outlook dosyalarını izler ve herhangi bir yeni epostayı sunucu üzerinde, eposta dosyalama hizmetinin yönetimi devralacağı bir dosyaya kopyalar. Bu bütün mesajların DM içinde metadata ve eposta başlık alanları ile birlikte depolandığını garantiler. Bütün bu işlemler Outlook’tan gelen epostaların DM içine etkili biçimde saklanmasını sağlar ve kullanıcının bekleme zamanını ortadan kaldırır.

OpenText eDOCS Email Bulk Filer, aynı metadatayı içeren çoklu epostaları eDOCS DM içine tek bir işlemle depolar. Epostalar kütüphane sunucusunda depoladığı için, standart DM eposta saklama fonksiyonunu kullanmanın en hızlı yöntemi budur. Özellikle çok sayıda epostayı Document Management eDOCS Edition içine saklarken kolaylık sağlar. Arka planda çalışan süreç, sunuculardan birine kurulan bir Windows hizmeti kullanır. Bu sunucu DM Application Programming Interface (API) aracılığı ile DM sunucusuna erişir. Seçilen mesajlar sunucuda, eposta dosyalama hizmetinin yönetimi devralacağı, izlenen bir dosya içine kopyalanır. Bu da bütün mesajların DM içinde doğru olarak depolandığını garantiler.

Email Filing Assistant

Daha önceden saklanmış epostalardaki metadatanın otomatik olarak kullanılmasıyla OpenText eDOCS Email Filing Assistant, şirketinize mesaj ve eklenti profilleme konusunda hem zaman hem çabadan tasarruf etme imkanı sağlar. Email Filing Assistant, saklanan diyaloglara akıllı davranış özelliği ekleyerek Document Management eDOCS Edition’in fonksiyonalitesini genişletir. Böylece daha önceden elle girilmesi gereken proje, dava yada doküman türü gibi metadatalar artık otomatik olarak oluşturulabilir. Çözüm basit ve esnek: hangi metadatanın devrolacağının seçilmesi bundan daha kolay olamazdı.

Doküman ve Kayıt Yönetimi

Document Management eDOCS Edition, içeriği daha hızlı erişilmesine imkan verip, metadata sınıflandırması üzerinde kontrol sağlayarak ve kullanıcılara dokümanları daha iyi organize etme imkanı vererek üretkenliği artırır. OpenText, kayıtlar çevresindeki yasal ve düzenleyici sorunları belirleyerek iş risklerini azaltarak ve uygunsuz kayıt tutulması ile ilgili maliyetlerden uzak durulmasını sağlayarak tam bir Kayıt Yönetimi çözümü sunar. Ayrıca kayıp yada geçersiz bilgi gibi negatif durumları ortadan kaldırır.

Mind2Biz, 2003 yılından beri Business Alliance Partner programı çerçevesinde Türkiye'de OpenText firmasının temsilcisi olarak OpenText eDOCS platformunda yeralan ürünlere yönelik analiz, sistem tasarımı, implementasyon danışmanlığı, eğitim, satış ve satış sonrası bakım ve destek hizmetlerini vermektedir.

OpenText, Kurumsal İçerik Yönetimi konusunda dünya pazarının lideridir ve 20 yıllık tecrübesiyle 114 ülkede 20 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

OpenText Global Site

Metastorm is now OpenText

OpenText 2011 yılı başında BPM (Business Process Management) konusunda tartışmasız lider sağlayıcı olarak değerlendirilen Metastorm firmasını satınalarak bu global birleşme sonucunda BPM piyasasında lider konumuna geçmiştir.

Mind2Biz, 2012 yılından itibaren OpenText Metastorm BPM platformunda yeralan ürünlere yönelik analiz, sistem tasarımı, implementasyon danışmanlığı, eğitim, satış ve satış sonrası bakım ve destek hizmetlerini vermektedir.

Metastorm Global Site

emakin düşük maliyetli, kullanım kolaylığına odaklı, süreç tabanlı bir iş uygulamaları platformudur. emakin ile kurumsal uygulamalarınızı bulut ortamında tasarlayabilir, bu ortam üzerinde çalıştırabilirsiniz. İdari, operasyonel ve destek süreçlerinizin tümüne mobil cihazlarla erişebilirsiniz.

emakin Global Site

Go to top
DMC Firewall is a Joomla Security extension!