İş süreçleri yönetimi konusunda Mind2Biz ile çalışmaya devam eden Sofra Grubu, tamamen bulut mimarisinde tasarlanmış olan“emakin - süreç tabanlı uygulama geliştirme” platformu üzerinde izin ve demirbaş yönetim süreçlerini de devreye alarak, iş süreçleri yönetim ortamını yaygınlaştırmaya devam ediyor.


Finans Yatırım (FinansInvest), sözleşmelerin oluşturulması ve imzalanmaları sonrasında sisteme alınması sırasında zaman damgası ile kayıt altına alınması ve müşterilere taranmış sözleşmelerinin eposta ile iletilmesi süreçlerini elektronik ortamda işletecek.

Geliştirilen sistem sayesinde Finans Yatırım'da elde edilen kazanımlar:

  • Kanal bazlı farklı sözleşme şablonları oluşturulması
  • Müşteri temsilcilerinin sadece kendi kanallarına ait sözleşmelere erişimi
  • Sözleşmelerin seri no ile barkodlanması ve izlenmesi
  • Zayi vb. müşteri tarafından imzalanmayan sözleşmelerin müşteri temsilcisi beyanı ile kayıt altına alınarak kullanım dışı bırakılması

Cigna Finans Emeklilik'te tazminat süreçlerinin 2.faz çalışmaları başlatıldıCigna Finans Emeklilik'te tazminat süreçlerinin 2.faz çalışmaları başlatıldı

Cigna Finans Emeklilik’te süreç geliştirme projesi kapsamında yürütülen ve Tazminat süreçlerini kapsayan 1.Faz çalışmaları tamamlanmış, 2.Faz çalışmaları da planlanarak başlatılmıştır. Benzer şekilde kurumun bünyesinde yer alan diğer kritik süreçlerin de emakin ortamına alınması için ön analiz çalışmaları yürütülmektedir.


Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK)İş Süreçleri Yönetimi Projesi için emakin ve Mind2Biz'i seçtiMerkezi Kayıt Kuruluşu (MKK)İş Süreçleri Yönetimi Projesi için emakin ve Mind2Biz'i seçti

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) iş süreçlerinin yönetiminde Mind2Biz ve emakin ürünü ile çalışmayı seçti. MKK Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kaydileştirilmesine karar verilmiş sermaye piyasası araçları için Türkiye’nin Merkezi Saklama Kuruluşu’dur.

İş süreçlerinin yönetimine ilişkin emakin ürününü öncelikli olarak doküman bazlı süreçlerinde sunulan danışmanlık kapsamında gerçekleştirilmiştir. Sonrasında ise süreç geliştirme çalışmalarını sağlanacak danışmanlık ile kendi bünyesinde yürütecektir. Amaç, tüm kritik operasyonel ve destek süreçlerin emakin ortamına taşınmasıdır.


A101 Süreç Yönetimi Projesi için Mind2Biz'i seçtiA101 Süreç Yönetimi Projesi için Mind2Biz'i seçti

Hard discount konsepti ile hizmet veren ve Türkiye’nin tüm illerinde yer alan binlerce mağazası ile perakende sektörünün devlerinden A101, iş süreçlerindeki verimi artırmak amacıyla iş süreçleri yönetim platformu kullanmaya başladı. Öncelikli olarak mağaza açılış sürecini elektronik ortama aktarma planı ile başlayan kurum, diğer pek çok sürecini de sistem üzerinde işletmek yönünde gelişmiş bir vizyona sahip.

Süreçlerde kullanılan diğer kurumsal yazılımlarla maksimum entegrasyon hedefi gözeten kurum, böylece hem süreçlerini ölçümleyebilir hale gelecek, hem de dijital ortamın faydalarını kullanarak daha önce kağıt formlar vb. ortamlarda işi yavaşlatan veya aksatan öğeleri ortadan kaldırarak işleyişini optimize etmek yönünde gerekli adımları atmıştır.


Go to top
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd