Mind2Biz, kaynak takip uygulaması olan ResourceTrack 2.5’i yayınladı.

Mind2Biz tarafından avukat, danışman gibi profesyonel nitelikli uzmanlık gerektiren çalışan kadrosuna sahip işletmelerde kullanım amacıyla tasarlanan ResourceTrack, yeni sürümü 4.0 ile bir çok yeniliği beraberinde getiriyor.

Yeni sürüm ile gelen özellikler:

Statementların eDOCS DM sistemine kaydedilip, edilmeyeceği sunucu seviyesinde bir sistem parametresi haline getirildi. Bir kerelik bu ayarlama yapıldıktan sonra sistem bu şekilde işlemeye başlıyor, devam ediyor. İşleyiş değişikliğinin Mind2Biz’e bildirilmesi durumunda gerekli ayarlama yapılabilyor.

 • Gruplu gelen raporlarda toplu olarak Tüm Grupları Aç / Tüm Grupları Kapat seçeneği eklendi.
 • Kayıtlardan oluşan fatuıralarda veya doğrudan girişi yapılanlarda, Masraf veya Zaman ya da Karma ayrımı yapılabilmesi sağlandı.
 • Raporların kopyala/yapıştır ile Excel’e aktarımı sağlandı.
 • CAP uygulaması için yapı eklendi. Konu tanımlarına CAP süresi ve/veya CAP tutarı tanımlanabiliyor. Faturalanan kayıtlar raporunda gerekli kontroller yapılabiliniyor.
 • Statement Oluşturma ekranında Stopaj Ayarlama oranı eklendi. Müşteri ile varılan net veya brüt anlaşmaya göre ayarlama yapılabilir.

Yeni raporlar eklendi:

 • Müşteri-Konu Raporu
 • Zaman Bazlı İşler Çalışma Analiz Raporu
 • Fatura Kontrol Raporu I - II
 • Kayıt Kontrol Raporu
 • Faturalanan Kayıtlar Raporu
 • Müşteri Cari Hesap Raporu

Hata Giderme ve İyileştirmeler:

 • Faturalar fonksiyonundan doğrudan girilen faturalar için Faturalama Durumu doğrudan “Faturalandı” olarak atanır ve kullanıcı değiştiremez.
 • Gelen Kayıtlar ve Statement Oluşturma fonksiyonlarında Excel’e aktarma özelliğinde bazı kolonlar eksik çıkıyordu, düzeltildi.
 • Günlük Kullanıcı Zaman Giriş Raporu’nda yeni kolonlar eklendi, kolon isimleri düzenlendi.
 • Fatura ödemelerinin sadece Faturalandı durum koduna sahip faturalar için yapılması sağlandı.
 • Avans kayıtlarının sistemden silinmeden “Silindi olarak işaretle" şeklinde izlenmesi sağlandı.

ECM Haberleri Boden Hukuk, doküman yönetimi projesi için Mind2Biz'i tercih etti. 

Boden Hukuk, Mind2Biz'in hukuk sektörüne yönelik çözümlerinden ResourceTrack ve OpenText DM Doküman Yönetim Sistemi çözümlerini kullanma kararı aldı.

eDOCS DM sistemi ile Boden Hukuk, müvekkil ve dosyalarına ait hertürlü dokümantasyonu kurumsal kategorizasyon içerisinde ve kullanıcılara verilecek yetkilerle sınırlandırmak suretiyle yönetmeyi hedeflemektedir.

eDOCS DM sistemi kurumsal hafıza oluşturmak konusunda sağladığı altyapı ile çalışan verimliliğini artırmanın yanısıra, kurum birikimini uzun yıllar koruyacak bir ortam sunarak süreklilik ve sürdürülebilirlik açısından da kurumları destekleyecektir.

Mind2Biz’in hukuk firmalarına yönelik bir diğer uygulaması ResourceTrack yazılımı ile Boden Hukuk, müşteri, müvekkiller ve onların dava veya proje gibi iş türlerindeki çalışma sürelerinin ve ilgili masrafların izlendiği, raporlandığı, faturalamanın yapılarak müşteri ödemelerinin takip edildiği bir çalışma ortamına sahip olacaktır.

Opentext eDOCS DM sistemi ile ResourceTrack uygulaması birbiriyle entegre çalışacaktır.


Erdem&Erdem Avukatlık, OpenText eDocs DM ve ResourceTrack Projesi Hakkında Görüşlerini Belirtti 

6 aylık bir kullanım deneyimi sonucuna, Erdem Erdem firma yetkililerine çözümlerimizle ilgili görüşlerini sorduk. Herhangi bir kurumsal uygulama kullanımı olmayan bir ortamdan, bu şekilde bir yapıya geçmek konusunda tecrübelerini bizimle şu şekilde paylaştılar :

“Erdem-Erdem Ortak Avukatlık Bürosu olarak Eylül 2012 tarihinde eDOCS DM ve ResourceTrack sistemlerini kullanmaya başladık. Geçiş öncesi dönemde tüm belgelerimiz ortak dizinde müvekkil ve konu bazında klasör ve alt klasörler altında izlenmekteydi. Doğru kayıtlara en kısa sürede erişim sağlamak, belgelerden kurumsal yetkilendirme sistemimize uygun biçimde yararlanmak ve versiyonlar üzerinde yapılan değişiklikleri ayrıntılarıyla izlemek mesleğimizde özellikle önemli olduğundan belge yönetimimizi daha çağdaş bir yöntemle yürütmeyi hedefledik. Resource Track Programına geçiş öncesinde saat dökümlerinin excel tablolarında izlenmesi ve raporlanması zaman almaktaydı. Müvekkil ve çalışan avukat sayısı arttıkça hem avukatların kendi yaptıkları işleri takibi, hem müvekkile gönderilen ücretlendirme raporlarının hazırlanması daha fazla zaman gerektiriyordu.

Bu kurumsal yazılımlara geçişte en önemli beklentilerimiz, geçiş sürecini, veri ve zaman kaybı yaşanmadan planlayabilmek ve çalışanlarımızın bu yeni sisteme en kısa sürede alışmalarını sağlayabilmek oldu. Geçiş sonrasında DM ve RT sistemleri ile belgelerimizin yönetiminde kolaylık yaşıyor, raporlama özellikleri sayesinde kayıtlı bilgilerimize çok farklı kırılımlarda erişebiliyoruz.”


Mind2Biz, ResourceTrack 3.5 CU2 sürümünü yayınlandı

Profesyonel hizmet sunan hukuk büroları, danışmanlık ve bilgi teknolojisi firmaları tarafından kaynaklarının izlenmesi amacıyla kullanılan ResourceTrack yazılımının yeni versiyonu yayınlandı.

Mind2Biz'in insan kaynağına ve uzman profesyonellere dayalı çalışma yapan firma ve ekipler için geliştirdiği uygulaması ResourceTrack, eklenen yeni özellikleriyle daha kapsamlı hale getirildi. Yeni sürüm ile,

 • Faturalara ve proforma faturalarda iskontoyu yüzde olarak belirtme fonskyionunun yanısıra tutar olarak belirtme imkanı getirildi.
 • Çalışma koşullarıyla ilgili anlaşma öngörüyorsa, faturalara otomatik olarak yüzdesel ek maliyet yansıtma imkanı tanındı. Genel maliyetler müşteri ile anlaşılan yüzde üzerinden otomatik olarak şarj edilebiliyor.
 • Fiyat listesinin iş/proje ve yapılan çalışmanın detay özelliği bazında farklılaştırılması olanağı sağlandı. Böylece yapılan işin niteliğine göre aynı iş için farklı birim fiyatlar kullanılabilecek.
 • Çalışan avanslarının iki tarih arası ve müşteri/müvekkil ve iş/proje detaylarını da kapsayacak şekilde izlenebilmesi olanakları eklendi. Avanslar silinemeyecek hale getirildi, ancak silindi olarak işaretlenebilecek. Avans durumunu izlerken henüz onaylanmamış kayıtların da dahil edilmesi seçeneği sağlandı.
 • OpenText eDOCS DM doküman yönetim sistemi entegrasyonu daha ileri seviyeye taşınarak herhangi bir müşteri/müvekkil veya iş/proje kaydındayken, doğrudan o müşteri veya işin dokümanlarına erişim (doküman yönetiminde tanımlı erişim yetkileri korunarak) sağlanabilmekte.

Köksal Avukatlık Ortaklığı'nda, ResourceTrack Implementasyonu

Mind2Biz tarafından geliştirilen ResourceTrack çözümünü tercih eden Köksal Avukatlık Ortaklığı'nda ResourceTrack implementasyonu ve eğitimleri tamamlanarak kullanıma alındı.

ResourceTrack proje, dava gibi işler, müşteriler ve çalışanlar bazında çalışma saatlerinin kullanımını ve masrafları izleme ve gözden geçirerek raporlama gereksinimi olan kurumlar için tasarlanmıştır. Amaç ;

 • Avukatların/danışmanların çalışma sürelerini pratik ve güvenli bir şekilde tanımlayabilmeleri
 • Yetkili kullanıcıların zaman ve masraf tanımlamalarını gerekli filtrelemelerle kontrol edebilmeleri
 • Kontrol sırasında ihtiyaç duyulan değişikliklerin yapılabilmesi
 • Müşteriye sunulacak raporların istenen dilde ve para biriminde otomatik oluşturulması
 • Zaman ve masraf verilerinin istenen müşteri, çalışan, proje/dava bazında analiz edilebilmesi

Go to top
DMC Firewall is a Joomla Security extension!