Doküman yönetim profesyonelleri için doküman verimlilik yazılımı alanında lider sağlayıcı DocsCorp, desktop ve mobil kullanıcılar için metaveri risklerini yönetme konusunda dünyanın en hızlı ve kapsamlı yazılımı cleanDocs Desktop 1.6 versiyonunu yayınladığını duyurdu.

Metaveri üzerinde hız, esneklik ve kontrol

cleanDocs, iki modülden meydana gelen hibrid bir çözümdür – cleanDocs Desktop ve cleanDocs Mobile. 100’den fazla metaveri türünü saniyeler içinde dokümanlardan temizler, darboğazları ve verim kayıplarını ortadan kaldırır. Her iki modül de bağımsız veya birleşik olarak konumlandırılabilir.

cleanDocs 1.6 ile gelen yenilikler

  • MS Word içinden 100’den fazla metaveri türünü dokümanlar içinde analiz edilir ve temizlenir.
  • Temizlenen dokümanlar kopya, yeni doküman ve değiştirilmiş doküman olarak saklanabilir.
  • BT Yöneticileri, kullanıcıların temizleme süreciyle nasıl etkileşim içinde olacaklarını kontrol edebilir. Örneğin bütün dokümanlar, gönderim aşamasında, kullanıcı müdahelesi olmadan temizlenebilir.
  • cleanDocs 1.6, Outlook 2007 kullanıcılarını destekler.

Birlikte Daha İyi

cleanDocs 1.6, kullanıcıların günlük işleyişte kullandıkları doküman yönetim sistemleri ve Office uygulamaları ile entegre olarak kurumlara kritik kurumsal dokümanlarını tek bir teknoloji işortağı ile yönetme imkanı sağlar.


Kurumsal içerik yönetim sistemleri için doküman entegrasyon teknolojisi ve verimliliği yazılımları alanında dünya lideri DocsCorp, proje-merkezli PDF yönetim uygulamasının yeni versiyonu pdfDocs 4’ü yayınladığını duyurdu. pdfDocs 4 ile OpenText eDOCS DM5 ve HP WorkSite 9 entegrasyonları mümkün hale getirildi.

pdfDocs 4 ile gelen yenilikler:

  • Yeni Tasarım - pdfDocs 4, Microsoft Office 2010/13 görünümüne benzer bir tasarıma ve menü çubuğuna sahiptir. Modern kullanıcı arayüzü, karmaşıklığı ve karışıklığı azaltarak kullanıcıların üzerinde çalıştıkları işlere konsantre olmasına imkan verir.
  • Daha hızlı - Uygulamanın başlatılması ve PDF basımı sırasında önemli hız artışı sağlanmıştır. Bu geliştirmeler, yeni teknolojiler ve çok çekirdekli CPU’ların birleşimi ile mümkün hale geldi.
  • Tek Doküman mod’u ile Çalışma – pdfDocs4, Adobe Reader kullanımına gerek bırakmayarak Tek Doküman modunda çalışır. Organizer ve Binder Projects’ten bağımsız olarak PDF dokümanları açabilir, düzenleyebir ve saklayabilirsiniz.
  • Metin düzenleme - Dahili metin düzenleme özelliği, PDF dokümanlarda kolayca değişiklik yapma imkanı verir.
  • Bilgi Notları – Tamamen yenilenen PDF Editor paneli ile PDF içeriğini kolayca inceleme ve düzenleme imkanı sunar.
  • Optik Karakter Tanımlama (OCR) desteği – OCR modülü, kağıt dokümanlar ve resim dosyaları içindeki kurumsal bilgileri aranabilir metin haline getirerer doküman iş akışlarını geliştirir. OCR modülü 180’den fazla dili desteklemektedir.

Doküman yönetim profesyonelleri için doküman verimliliği alanında lider sağlayıcı DocsCorp, yeni metaveri yönetim yazılımı cleanDocs Desktop’ı yayınladı. cleanDocs Desktop kurumlara kendilerini ve müşterilerini metaveri ve bilgi kaçaklarından koruma imkanı sunar.

Hız için oluşturuldu

cleanDocs Desktop, piyasadaki en avantajlı metaveri yönetim yazılımıdır. Yeni temizleme teknolojileri ile oluşturulmuştur. Kullanıcılar ve BT yöneticilerine eşi benzeri olmayan bir hız ve esneklik kazandırır.

Maksimum doküman güvenliği - cleanDocs, Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve PDF dokümanlardan yaklaşık 100 metaveri türünü temizler. Ek olarak, BT Yöneticileri genel özellik işlemlerini belirleyebilir. Daha fazla güvenlik için cleanDOCS, DocsCorp’un yeni PDF teknolojilerini kullanarak dokümanları PDF’e dönüştürebilir.

Çok zincirli tasarım - cleanDocs çoklu dokümanları eşzamanlı olarak temizleme desteği sunarak çok zincirli süreçlendirme avantajı sağlar. Örneğin aynı saniyede 32 dosyaya kadar temizleyebilir!

Kural-tabanlı temizleme - BT yöneticileri, bütün dokümanların metaverilerden temizlendiğini garantilemek için kurum çapında metaveri kuralları geliştirebilirler. Başka bir seçenek, kullanıcılar gönderim aşamasında alıcının güven seviyesine bağlı olarak temizleme seçeneklerini düzenleyebilirler. Bu, standart bir çözüme göre daha esnek bir yapı sağlar.

Karma çözüm

Mobil cihazlar ile eposta gönderiminin arttığı günümüzde metaveri kaçağı riskleri de artmaktadır. Kapsamlı bir metaveri yönetim çözümü mobil bileşenlere sahip olmalıdır. cleanDocs, iki modülden oluşmaktadır. cleanDocs Destop ve cleanDocs Mobile. cleanDocs Mobile modülünün 2014 2.çeyreğinde yayınlanması planlanmaktadır.

cleanDocs Mobile, sadece mobile cihazlardan (iOS, Android, Blackberry ve Windows Phone) veya Outlook Web Access’den gelen dokümanları temizler. cleanDocs Desktop,Outlook içine entegre olur ve eposta gönderim aşamasında açılan pencere ile temizlenecek dokümanları listeler. cleanDocs Desktop ve cleanDocs Mobile ayrı olarak kullanılabileceği gibi daha kapsamlı bir metaveri yönetimi için bir arada da kullanılabilir.


Bu sene 10. yaşını kutlayan DocsCorp, yeni ürün güncellemelerini ücretsiz bir web semineri ile tanıtıyor. Web seminerinde tanıtılacak ürünler: DocsCorp - pdfDocs, DocsCorp - compareDocs, DocsCorp - contentCrawler, DocsCorp - Metadata Assistant.

Web seminerine katılım için tıklayınız.


Kurumsal içerik yönetim sistemleri için doküman entegrasyon teknolojisi ve verimliliği yazılımları alanında dünya lideri DocsCorp, EMEA bölgesinde son üç yılda müşteri tabanını %100 oranda artırdığını duyurdu. Günümüzde 650’den fazla Avrupa şirketinde kritik kurumsal dokümanların yönetiminde DocsCorp yazılımları kullanılmaktadır.

Şirketin farklı sektörleri kapsayan rekor düzeydeki yeni müşteri kazanımında önemli miktarı şuanki müşteri tabanının da %50’sini oluşturan hukuk sektörü oluşturmaktadır.

Şirket, hukuk sektöründe devam eden büyümesini birkaç faktöre bağlıyor. Bunlar: güçlü bölgesel iş ortağı ağı, yasal süreçleri ve iş akışını derinlemesine anlama, hukuk profesyonellerinin her gün kullandığı uygulama ve sistemler ile kolay entegrasyon sağlayan ve verimliliği artırmak için tasarlanmış geniş ürün yelpazesi.

Entegre PDF işakışı çözümü

pdfDocs, doküman odaklı çalışan profesyonellere endüstri standartı PDF’ ve PDF/A dokümanları oluşturma, sürükle-bırak kolaylığı ile ve farklı uygulamalardaki dokümanları tek bir güvenli PDF binder içinde birleştirme imkanı sunar. Kullanıcılar, hassas bilgileri düzenleyebilir, işaretleyebilir ve daha sonra final dokümanlarını doküman yönetim sistemleri içine saklayabilir. Dokümanlara sıra numaraları eklenebilmektedir.

Doküman Karşılaştırma

compareDocs’un doküman karşılaştırma ve iş akışına yaklaşımı eşsizdir; günümüzün hukuk firmalarının karmaşık ihtiyaçlarını karşılayacak benzeri görülmemiş seviyelerde doğruluk ve verimlilik sunan kusursuz, entegre karşılaştırma çözümünü sağlamak. compareDocs, Word ile Word karşılaştırmalarının çok ötesine geçer. Kullanımı kolay arayüz size herhangi iki dokümanı karşılaştırma imkanı verir. (Word ile Word, PDF ile PDF, Word ile PDF ve ayrıca Excel ve PowerPoint dosyalarını da)

Daha çok görünürlük, daha iyi arama

contentCrawler, doküman odaklı çalışan profesyonellere entegre analiz, süreç işletimi ve raporlama çözümü sunarak kurumsal içeriklerinin %100 aranabilir ve geri kazanılabilir olduğunun garantiler. Otomatikleştirilmiş uç uça süreçler, içerik depolayıcılarında PDF dönüştürme için depolanan resim-bazlı dokümanlara ulaşır ve bunlar yeniden indeksleyerek aranabilir-metinli dokümanlar haline getirilir. Artık içerik, bulunmaya hazırdır.


Go to top
Our website is protected by DMC Firewall!