Casewise süreç modelleme ve kurumsal mimari platformu Corporate Modeler 2008.1 yeni sürümünü pazara sundu

EABPM Haberleri Casewise Corporate Modeler 2008.1 yeni ürün sürümünü pazara sundu

Casewise, dünya çapında benimsenmiş modelleme yazılımının son versiyonu olan Corporate Modeler 2008.1’i yayınladı. Corporate Modeler 2008.1’in içindeki birçok yeni özellik arasında Dinamik Şekil Alanları’nın tanımı da yer almaktadır. Bu özellik, Corporate Modeler’ın kullanıcılara modelleme nesnelerini görsel olarak betimleyebilmeleri için önemli bir adım sunar. Yeni işlevselliği kullanarak, kullanıcılar diyagramın üzerinde nesnelerin hangi özelliklerinin yada ilişkilerinin gösterilmesi gerektiğini belirten diyagram paletleri oluşturabilirler.

Ek olarak, Veri Akış Diyagramları içinde yer alan süreç nesnelerinin davranışlarında geliştirme yapıldı. Nesne Tarayıcısı’na (Object Explorer) yapılan çeşitli kullanılabilirlik ve performansa yönelik geliştirmelerin, aynı zamanda ilgili nesneler paneli ve/veya özellikleri saklama yeteneğini de içerdiği görülebilir.

Corporate Modeler 2008.1 ayrıca kullanıcılarına diyagramları hem Silverlight (XAML) ve Windows Enhanced Metafile (EMF) formatlarında saklama seçeneği sunar.

Corporate Publisher’da, kapsamlı HTML websiteleri yada Corporate Modeler modellerinden Microsoft Word dokümanları oluşturan kolay kullanım sihirbazında da sabit başlıklı, kaydırılabilir içerikli açılır listeler ve matris diyagramlar gibi geliştirmeler yer alıyor. Ayrıca yayın seti editörü içerisinde parçaların sıralamasını değiştirmek için bir sürükle-bırak aracı özelliğini kullanmanın yanı sıra, çoklu parçalar için toplu değer ayarlama yeteneği ile düzenlemeler daha kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Corporate Publisher kendi JavaScript-destekli araçbilgisi penceresini oluşturmak için uyarlanabilmektedir. Ek olarak, pencerelerin gösterilme süresine yönelik de tanım seçenekleri yer almaktadır. Araç bilgileri şimdi tam HTML uyumludur ve herhangi bir formatlamayı şekil, renk, font ve hatta pozisyonunu kullanıcının tanımlayabildiği bir “style sheet” ile yönetilen görünümleri ile görüntülenebilir.


keyboard_arrow_up