Erwin by Quest Portfolio

erwin by Quest çözümleri ile ilgili yapacağımız güncellemeler, yayınlar, düzenleyeceğimiz etkinlikler vb. duyurularımızdan haberdar olmak için lütfen aşağıdaki bilgileri tamamlayınız.
  Kurumsal Veri Yönetişimi Deneyimi

  erwin by Quest Portfolio müşterilerine kazandırdığı “kurumsal veri yönetişim deneyimi” ile gerek durmakta olan gerekse akış halindeki verinin keşfedilmesini, anlaşılmasını, kurum stratejileri doğrultusunda çok boyutlu olarak yönetilmesini ve kurum genelinde yaygınlaşmasını sağlayan entegre ve otomatik bir platformdur.

  Kurumsal Mimari, İş Süreçleri ve Veri Modelleme, Veri Zekası Platformu

  Veri her yerde! İş piyasaları, endüstri ve kamu kurumları büyük ölçekli verinin oluşturduğu gittikçe yaygınlaşan zorluklar ile sürekli olarak başa çıkmak durumundalar. Kurumların bir yandan büyük veri etrafında oluşan riskleri yönetebilmeleri, diğer yandan yüksek hacimde, yüksek hıza sahip ve ileri seviyede çeşitlilik gösteren bu bilgi varlıkları ile beraber gelen fırsatları yakalayabilmeleri gerekiyor. Organizasyonlar bu yeni fırsatlardan güç alan yeni iş modelleri geliştirebilmeli, uygun teknoloji ve nitelikli insan kaynağından faydalanarak bu fırsatlar doğrultusunda geleceklerini şekillendirmeliler.

  Veri erwin’den sorulur. 30 yıldan fazla süredir erwin, CDO, CIO, veri mimarları ve diğer BT profesyonellerinin ilk tercihi oldu. Bunca yıllık tecrübeye dayalı uzmanlık ve müşteri gereksinimleri ile ilgili oluşturdukları öngörüler doğrultusunda erwin “verinin çok boyutlu yönetimi (veri yönetişimi)” konusunu odak noktası seçti. erwin’e göre veri yönetişimi, kurumların tabi oldukları yasal zorunluluklar ve denetim gereklerini karşılamaları, sürekli inovasyon ortamı oluşturmaları ve dönüşüm için gereken en hızlı ve keskin içgörüleri edinmelerini sağlayacak iş performansını en üst seviyeye taşıyan ve kurumsal riskleri en aza indirgeyen temel teknoloji ve yön verici prensiptir.

  erwin by Quest Portfolio, kurumsal mimari modelleme, veri kataloglama ve veri okuryazarlık olanaklarını bir arada sunarak iş bağlamına uygun veri zekası oluşturan tek veri yönetişimi yazılım platformudur. erwin by Quest müşterilerine kazandırdığı “kurumsal veri yönetim deneyimi” ile bilgi teknolojileri ve iş birimleri arasında işbirliğini kolaylaştırır. Böylelikle gerek durmakta olan gerekse akış halindeki verinin keşfedilmesini, anlaşılmasını, kurum stratejileri doğrultusunda çok boyutlu olarak yönetilmesini ve kurum genelinde yaygınlaşmasını sağlar.

  Çözüm Alanları

  30 yıldan fazla süredir veri modelleme çözümleri konusunda lider çözüm sağlayıcısı olan Erwin, 60’ı aşkın ülkede 50.000’den fazla veri profesyonelinin güvendiği, dünyanın 1 numaralı veri modelleme yazılımı üreticisidir. Veri görünürlüğü ve değerinin yönetiminde temel esasları tanımlayan teknoloji şirketi olma hedefini endüstride gelişen ihtiyaçlarla bütünleştiren Erwin, Mart 2016’da Parallax Capital Partners tarafından satın alındı. Yatırım kararları doğrultusunda Corso ve Casewise firmaları ile yaptığı birleşmeler sonucunda Veri Modelleme ve Yönetişimi (Data Governance) uygulama alanını, Kurumsal Mimari (Enterprise Architecture) ve İş Süreçleri Modelleme (Business Process Modelling) işlevleri ile tek ve bütünleşik bir platformda birleştirdi. 2018 yılında veri alanındaki liderliğini gerek teknoloji gerekse veri yönetişim danışmanlığı sunan kurumlar A&P Consulting ve Analytix DS satınalmaları ile pekiştirdi. Merkezi Amerika’da bulunan erwin, Amerika, İngiltere ve Hindistan’da yerleşik AR&GE merkezlerine sahiptir. 250’den fazla çalışanı bulunmaktadır, dünya geneline yayılmış ofisler ve iş ortakları vasıtasıyla hizmet veriyor. Mind2Biz 2006 yılından beri Erwin (satın alma öncesi Casewise) iş ortağıdır.

  Küresel bir sistem yönetimi, veri koruma ve güvenlik yazılımı sağlayıcısı olan Quest Software 05.01.2021 tarihinde erwin Inc.’i satın aldığını duyurdu.

  erwin ürünleri BT’nin kurumsal verileri yönetme ve idare etme ihtiyaçları ile verilerden yararlanan iş kullanıcıları arasındaki giderek daha önemli hale gelen kesişme noktasına hitap etmektedir. Bir yandan giderek daha fazla veri odaklı hale gelen firmalar bir diğer yandan yasal uyumluluk ve iş dönüşümleri uğraşmaktalar ve bu durum kurumlarda veri ekosistemini daha karmaşık hale getiriyor. Quest, erwin çözümleri ile pazar lideri veri araç setini güçlendirerek kuruluşların verilerle elde edebilecekleri olağanüstü ticari faydalara tam olarak erişebilmelerini hedefliyor. Müşterilerine mevzuat uyumluluğunu sağlarken önemli veri girişimlerini ve modern uygulamaların devreye alınmasını sağlayacak yeni yetenekler kazandırıyor, müşterilerin kurumsal verileri iş için temel bir varlık olarak kullanmalarına yardımcı oluyor.

  Bu birleşme sonrasında Mind2Biz olarak Quest iş ortaklığımız kapsamında erwin by Quest Portfolio (daha önceki adı erwin EDGE) başlığı altında erwin Evolve, erwin Data Modeler, erwin Data Intelligence (erwin Data Catalog, erwin Data Literacy, erwin Data Quality, erwin Data Connectors) ürünleri ile müşterilerimizin kurumsal veri yönetişimi gereksinimlerini karşılamaya devam edeceğiz.

  keyboard_arrow_up