Forrester’in OpenText değerlendirmesi

ECM Haberleri Forrester’in OpenText değerlendirmesi

Dünya çapında önemli bir analiz firması olan Forrester Research hazırladığı “İş süreçlerini çalıştırmak için ECM kullanın” adlı raporda, kurumsal içerik yönetimi (ECM) alanında dünya lideri olan OpenText’in temel iş süreçleri alanında önemli bir yerde olduğunu belirtmiştir.

Forrester raporu, sağlanan desteğin ve fonksiyonel iş süreci ihtiyaçlarının değerlendirilmesi amacıyla dokuz sağlayıcı ve onların referans müşterileri baz alınarak hazırlanmıştır. Kurumsal içerik yönetimi kullanarak iş süreçlerinin etkinliğini artırma olanaklarını anlamak için Forrester, müşterilerinden de sürekli aldığı sorular doğrultusunda, doküman-merkezli iş süreçlerine kurumsal içerik yönetimi uygulamalarının katkılarını inceledi.

Forrester’ın raporuna göre, çok sayıda iş sürecinde içeriğin yakalanması ve dijitalleştirilmesi, fiziksel depolamanın azaltılması ve çalışanların daha hızlı bilgi erişimleri ile pek çok fayda elde edilmektedir.

Bu durum, OpenText’in şirketlere, bilgiyi yakamla, iş süreçleri kapsamında kurumsal hafızayı koruyarak kullanma şeklinde, kendi kurumsal içeriklerinin gerçek değerini elde etmelerine yardımcı olma felsefesiyle aynı paralelliktedir.

OpenText Genel Müdürü Kirk Roberts, teknoloji stratejilerinin temel odak noktasının, kurumsal içerik yönetim çözümleri ile temel iş süreçlerinin ve Microsoft, SAP ve Oracle gibi geniş bilgi teknolojisi ekosistemlerini de kapsayan entegrasyonu ile değer sağlamak olduğunu belirtti. Müşterilerin 6 ila 9 ay gibi bir süre içinde yatırımlarının geri dönüşümünü beklediğini ifade eden Roberts, bu raporun kendi sağladıkları kazanımların fark edilmesine yönelik vurgusundan ötürü memnuniyetini açıkladı.


keyboard_arrow_up