OpenText, Microsoft Office 2010 ve SharePoint Server 2010 için tam destek sağladığını duyurdu

ECM Haberleri OpenText, Microsoft Office 2010 ve SharePoint Server 2010 için tam destek sağladığını duyurdu.

Kurumsal içerik yönetim çözümleri Microsoft müşterilerine daha düşük maliyetlerle daha fazla üretkenlik sağlar, uyum ve içerik güvenliğini garantiler.

Kurumsal İçerik Yönetimi (ECM) yazılımları alanında dünya çapında lider sağlayıcı ünvanına sahip olan OpenText, MS Office 2010 ve MS SharePoint Server 2010 için tam destek sağladığını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar en son platforma güvenle geçiş yapabilir ve OpenText’in zengin içerik yönetimi uzmanlığının avantajlarından faydalanabilir.

Duyuru ile OpenText, Microsoft Office ve SharePoint konularında kurumsal stratejisini genişlettiğini ve bu ürünler için benzer kullanıcı arayüzleri hazırlayarak OpenText’in temel altyapılarına erişme imkanı sunduğunu açıkladı. OpenText ve Microsoft, bu strateji için 2005 yılında OpenText’in “Yılın işortağı” ödülünü kazanmasından bu yana Yönetim, Risk Yönetimi ve Uyum (GRC) çözümlerinin dünya çapında lider sağlayıcısı olarak Microsoft Teknoloji Merkezlerinde birlikte çalışmaktadırlar.

Office 2010 ve SharePoint 2010 ile Microsoft, kullanıcı verimliliğini artırmaya devam ederken kurumların kendi iş uygulamalarını Microsoft kullanıcı arayüzü üzerinde merkezileştirmek isteyeceklerini garantileyerek daha kolay bir şekilde OpenText’in gelişmiş ECM platformuna erişim imkanı sunmaktadır. Bu sayede karar alıcılar ve bilgi çalışanları rahat ettikleri ve alışık oldukları Microsoft ortamlarında çalışırken sosyal network, web ve dijital medyanın da dahil olduğu bütün kaynaklardaki kurumsal içeriğe ulaşabilme imkanına sahip olacaktır.

Microsoft için OpenText ürünleri, şirketlere sürekli büyüyen miktardaki elektronik bilgilerini adresleme, üretkenliği artırma, yeniliklere teşvik etme, iş becerisini sağlama ve uyum ve içerik güvenliğini garantileme konularında yardımcı olur. OpenText, en geniş kapsamdaki çözümleriyle MS Office SharePoint Server 2010’ı ek özelliklerle zenginleştirir. Bu özellikler: Bütünleşik kayıt yönetim ve arşivleme, içerik yaşam-döngüsü yönetimi, eposta yönetimi, e-keşif, hukuksal hazır oluşluk, SharePoint 2010 için gelişmiş web içerik yönetimi, doküman yakalama ve faks çözümleri, ve özelleştirilmiş dikey-pazar çözümleri.

Bunların bazılarına örnek; OpenText’in doküman yönetim önerisi eDOCS DM, Microsoft Office 2010 geliştirme araçlarını güvenliği artırmak, çözümün genel sağlamlığını pekiştirmek ve fonksiyonları doğrudan Office 2010 menülerine ve Backstage arayüzüne uygulamayı sağlamakdır.

OpenText Email Archiving for Microsoft Exchange ürünün son sürümü, yeni Outlook 2010 arayüzünün bütün avantajlarını sunmaktadır. Örneğin, Outlook 2010 çubuğu ile doğrudan mesaj sınıflandırma yeteneğini ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca, epostaları arşiv posta kutusu dışında toplama ve arşivleme yeteneğini sunarken, Exchange 2010’da sunulan yeni bir özellik ile BT yöneticileri her kullanıcıya aktif posta kutuları yanında bir de arşiv posta kutusu sağlayabilecektir. OpenText içeriği o arşiv posta kutularından çıkartıp, ECM kütüphanesinde yönetebilecektir.


keyboard_arrow_up