Pekin & Pekin dava takip ve hizmet dosyalarını dijital ortamda Hummingbird DM ile yönetecek

Türkiye’nin önde gelen hukuk firmalarından Pekin&Pekin Doküman Yönetim Sistemi teminine yönelik araştırmasını 2002 yılı ikinci yarısından beri sürdürmüş ve son olarak Mind2Biz tarafından çözüm olarak sunulan Hummingbird DM 5.0 Doküman Yönetim Sistemi’nin uyarlanacağı projede karar kılmıştır. Bu projede Mind2Biz tarafından sunulacak hizmetin kapsamı, Hummingbird DM ürünleri tabanlı bir doküman yönetim sisteminin uyarlanması için gerekli analiz, tasarım, implementasyon, test ve eğitim hizmetlerinin sağlanması, doküman yönetim sisteminin, yeni kurulacak bir faks yönetim sistemi, belge tarama üniteleri, e-posta tabanlı mesajlaşma sistemi ve ofis uygulamaları ile entegre biçimde uygulamaya alınması için gerekli çalışmaların yerine getirilmesidir.

Haziran 2003 itibarı ile projenin Donanım Temin fazı tamamlanmıştır. Hummingbird DM İmplementasyon Fazı, Temmuz 2003’de sistem kullanıcılarına verilecek ve kişilerin doküman yönetimi ve sistem bileşenlerine yakınlaşmalarını hedefleyen bir kavramsal eğitim ile başlayacaktır. Aynı dönemde çevre uygulamalar olan faks yönetim sistemi, veri yedekleme yönetim sistemi ve belge tarama entegrasyonuna yönelik hizmetler verilecektir. Ağustos 2003’de yaşayan sisteme geçiş hedeflenmektedir.

Hummingbird Enterprise yaklaşımı, bağımsız kurumsal bilgi yönetim uygulamalarının, bütünleşik bir platformda gereksinime yönelik olarak birleştirilmesine imkan vermekte, kurumların entellektüel varlık ve birikimlerini 360° bakış açısı uygulayarak, bilgi portali, doküman yönetimi, içerik yönetimi, kayıt yönetimi, işbirlikçi çalışma ortamı, platformlar arası bağlantı ve data entegrasyon çözümleri ile entegre bir Kurumsal Bilgi Yönetim Platformu altında yönetmelerini sağlamaktadır.

Hummingbird, Hummingbird Enterprise yaklaşımı ile Mart 2003’de Gartner tarafından düzenlenen Midsize Enterprise Summit organizasyonunda OpenText, Microsoft, SAP gibi endüstri liderleri ile birlikte girdiği değerlendirmede “Winner of the Midsize Enterprise Innovation™ Award for Best of Show” ödülünü aldı. Aynı zamanda ”Smart Enterprise Suite Magic Quadrant for 2003” değerlendirmesinde rakipleri ile farklılaşan konumunu vizyoner bölümde yeralarak ortaya koydu.

keyboard_arrow_up