Turkiye Sınai Kalkınma Bankası Mind2Biz’in sunduğu çözümlerle yeni bir hizmet yarattı: VeriSOR

Turkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) sektörün en geniş kapsamlı Bilgi ve Belge Merkezi’ndeki dokümantasyon arşivini, herkesin hizmetine sunmak üzere Mind2Biz ile dijital ortama taşıyarak VeriSOR adlı veritabanını oluşturdu.

TSKB Bilgi Merkezi’nin ilk olarak 1980 yılında başlatarak zaman içerisinde geliştirdiği kupür ve makale dokümantasyon hizmeti Mind2Biz’in sağladığı Hummingbird DM Doküman Yönetim Sistemi ve Kofax Capture Belge Tarama ve Görüntü İşleme Otomasyonu çözümlerinden oluşan dijital platform üzerinde projelendirilerek iller, ülkeler ve firmalar bazında 7 binin üzerinde arama kriteri ve 90 bini aşkın sayfayla, araştırıcıyı bilgiye ulaştıran bir veritabanına dönüştürüldü.

Kupür ve makalelerin günlük olarak veritabanına eklenmesi ile güncel ve giderek zenginleşen içeriğe sahip olan VeriSOR’a abonelik sistemiyle girilebiliyor. VeriSOR’da yer alan 60’ı aşkın konu başlığı, ağaç ve orman ürünlerinden bankacılığa, turizmden yabancı sermayeye kadar çeşitlilik gösteriyor. Ayrıca bu konu başlıklarının altında, ıslak mendilden Altın Borsası’na, linyitten plastik sanayiine kadar 560 farklı alt başlık yer alıyor. Böylelikle herhangi bir konuda/sektörde araştırma gereksinimi duyan veya bir alanda son gelişmeleri izlemek isteyen kullanıcılar zengin bir içerikle ve yetkin bir teknolojik altyapı üzerinde sunulan bu hizmetten hızlı ve etkin bir şekilde yararlanabiliyorlar.

VeriSOR dijital platformu ile

  • Banka çalışanlarının ve tüm finans kurumlarının bulunduğu üye kuruluşların yararlandığı Ekonomik ve Teknik Dokümantasyon Merkezi’ne bağlı kütüphanenin elektronik kütüphane ortamına geçişi sağlandı
  • Kütüphane bulunan çok sayıda kitap, referans yazı, periyodik yayın 1950 den bu yana yayınlanan tüm gazeteler, Türk Standatları online hukusal ve yasal yayınlar, TSKB tarafından üretilen rapor, proje vb. çalışma sonuçlarının Uluslararası Ticaret Sınıflandırma Standartlarına göre klasifikasyonu yapıldı
  • Üyelerin, erişim haklarının arama anahtar kelimelerini baz alacak şekilde kurgulandığı sisteme, web üzerinden hızlı ve kolay erişim imkanı sunuldu
  • Tüm arşivin taranarak elektronik doküman kütüphanesi içerisine dahil edilmesi sağlandı

Hummingbird DM, bilgi birikiminizi yönetme ve bilgiye dayalı kurumsal varlıkların, günümüz iş koşullarında performansınızı artırmak için kullanımı alanlarında başarısı kanıtlanmış bir çözümdür. İş süreçlerine ait hassas iş bilgilerinin kontrollü yöntemlerle işlendiği, güvenlik tanımları altında korunduğu ve aynı zamanda günlük işlemler için ihtiyaç duyulduğu anda kolaylıkla erişilebildiği ortamlar yaratır. Hummingbird DM Doküman Yönetim Sistemi, belgelerin ve birçok global organizasyonda yaygın olarak görülen “bilgi adalarının” etkili bir şekilde yönetilememesi nedeniyle artan verimsizliği giderir. Kullanıcıların iş içeriğini güvenlikli ve tümleşik bir ortamda toplamalarına, düzenlemelerine, yerleştirmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyarak, belge temelli bilgi birikiminin denetlenmesine yardımcı olur.

Organizasyonların tip ve formattan bağımsız olarak tüm kurumsal içeriklerini tek bir merkezde düzenlemelerine ve yönetmelerine olanak tanır. Belgelerden, epostalardan, grafiklerden ve formlardan tartışma konularına, mühendislik çizimlerine, taranmış kağıt ve elektronik temelli kayıtlara kadar tüm içerik, kolayca erişilebilmesi ve alınabilmesi için birleşik bir bilgi tabanında toplanır. Kullanıcıların işlerini yapmak için yeni yollar öğrenmelerini gerektirmez, bilinen içerik oluşturma ve verimlilik araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

  • 250 milyondan fazla belge kapasitesine sahip tek ve merkezi bir kütüphanedir.
  • Sistem kullanılabilirliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için dağıtık mimari kurgusunda ölçeklendirilebilir yapıdadır.
  • Kullanıcı üretkenliği artırmak ve adatasyonu kolaylaştırmak için ‘istediğiniz gibi çalışan’ bir kullanıcı deneyimi sunar.
  • Bir konu ile ilgili tüm bilgilerin eksiksiz ve hızlı bir şekilde derlenmesi için güçlü metaveri yaklaşımı ve arama özellikleri barındırır.
keyboard_arrow_up