2 Dünya 1 Ara Bulucu İŞ ANALİZİ | İş ve Bilgi Teknolojileri Birimlerinde Uyumun Sırrı: Birbirini Anlamak Eğitim Semineri

2 Dünya 1 Ara Bulucu İŞ ANALİZİ | İş ve Bilgi Teknolojileri Birimlerinde Uyumun Sırrı: Birbirini Anlamak

Günümüzün rekabetçi iş koşullarında dijital dönüşüm belki de etkisi en fazla hissedilen dinamiklerin başında geliyor. Artık ölçekten bağımsız olarak tüm kurumların önünde çok iyi tanımlanması, çözümlenmesi ve yönetilmesi gereken bir soru duruyor: Kurumumuzda bilgi teknolojilerinden en fazla faydayı nasıl sağlarız?

Doğaları gereği farklı kültürlere, hedeflere ve çalışma şekillerine sahip olan İş birimleri ile Bilgi Teknolojileri birimlerinin birbirleri ile uyumu yakamaları olmazsa olmaz bir gerekliliktir ve uyuşmanın üst düzeye çıkarılması öncelikli hedefler arasında yer almalıdır. Farklı dillerde konuşan bu dünyaların birbirlerini anlam kaymalarını engelleyecek biçimde anlayabilmeleri ve öncelik ve çıkarlarının çatışan değil ortak olduğunu gözlemlemeleri esastır.

Uyumu yakalayabilmenin önemli araçlarından biri, iki dünyayı da tanıyan ve onlarla birlikte hareket edebilen, tarafların talep ve ürünlerini diğerine onun diline çevirerek anlatabilen bir rolü organizasyon içinde kurumsallaştırmaktır. Talepleri dinleyen, sorgulayan ve zenginleştiren bu rol, ihtiyacın doğru anlaşılmasını ve bu ihtiyacı karşılayacak doğru çözümün üretilmesini sağlayacak yetkinliklere sahip olmalıdır. Birbirini anlayabilen birimlerden oluşan kurumlarda uyumun yakalanacağı açıktır. Uyum ortak hedeflere ulaşılmasını kolaylaştıracak, bu da kurumu başarıya taşıyacaktır. Bu nedenle, İş ve Bilgi Teknolojileri birimleri arasında doğru konumlandırılan ve gerekli yetkinliklerle donatılmış iş analizi, dijital dönüşümün sürekliliğinin sağlanması için büyük bir önem taşımaktadır.2 Dünya 1 Ara Bulucu İŞ ANALİZİ | İş ve Bilgi Teknolojileri Birimlerinde Uyumun Sırrı: Birbirini Anlamak

Tarih: Temmuz 26, 2017 ÇARŞAMBA

Saat: 13:30 – 16:30

Yer: Point Hotel Barbaros

Etkinliğimiz ücretsizdir.

Katılım için LCV: (212) 232 47 20 Son Tarih: 14 Temmuz 2017. Ücretsiz etkinliğimize katılımınızı online olarak bildirin.

Etkinlik ve daha fazlası için bizi twitter ve linked-in üzerinden takip edebilirsiniz.

keyboard_arrow_up