6Kare’de Takım İçi İşbirliği ve İletişimi Güçlendirme odak grup çalışması düzenledi

6Kare’nin geliştirme takımları arasındaki işbirliğinin ve iletişim yetkinliklerinin güçlendirilmesi amacıyla Mind2Biz Akademi Kültürel Dönüşüm programı kapsamında bir odak grup çalışması düzenlendi. Alanlarında ileri seviye profesyonel ve akademik tecrübeye sahip yetkin koç kadrosu tarafından verilen çalışma temelde birlikteliği, uyumu ve işbirliğini tesis etmeyi hedefliyor.

  • Takım birlikteliğini güçlendirmek ve takım oyununu iyileştirmek
  • Ekipler arası uyumu güçlendirmek
  • İletişim kalitesini iyileştirmek: Birbirlerini daha iyi dinleme ve anlama
  • Ekip için rekabetin daha güçlü bir iş birliğine dönüşmesi (Birbirlerinin alanına girdiklerinde ortaya çıkan rahatsızlıkları olumlu bir iş birliğine dönüştürmek)
  • Takım lideri konumunda olanların liderlik ve temsil yetkinliklerini geliştirmek

Odak grup çalışmasına mevcut durum, vizyon (ideal durum), takım ortak değerleri, ihtiyaçlar, beklentiler ve taahhütler üzerinde çalışma, zemin oluşturma çalışması ile başlandı. Öğrenme yolculuğu ile devam edildi. Açık iletişim, zorlukları birlikte aşma, yolda tutma ve pekiştirme amaçlı grup koçluğu (Reflection) temalarının işlendiği atölye vb. interaktif çalışmaların ardından grup mentorluğu ele alındı.

Odak grup çalışmasının teorik arkaplanında, çalışmayı yönlendiren koçlar tarafından, aralarında Theory-U, Art of Hosting, ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching), AoEC Systemic Team Coaching, Appreciative Inquiry, Deep Democracy, ADLER ve CTI Co-Active Koçluğu yeralmak üzere, farklı disiplinlerden içselleştirilmiş felsefe, yaklaşım ve yöntemler ile kurumsal deneyimler ve hikayeler kullanılmaktadır.

keyboard_arrow_up