A101, iş analisti ve uygulama geliştirme ekipleri için düzenlenen BPMN eğitimine ikinci seri ile devam etti

Mind2Biz Akademi, İş Süreçleri Yönetimi Programı kapsamında iş analistleri ve teknik geliştirme ekipleri için geliştirdiği İş Süreçleri Modellemede Standart Kullanımı – BPMN eğitimini A101 kurumunun gereksinimlerini karşılayacak şekilde 26-27.09.2018 tarihlerinde gerçekleştirdi.

Mağaza açılış süreci başta olmak üzere çeşitli idari ve operasyonel süreçlerini, süreç tabanlı iş uygulamaları platformu olan Emakin üzerinde geliştiren A101, iş gereksinimlerini toplayan iş analistleri ve bu gereksinimleri yazılım ortamına taşıyan Emakin geliştirme ekibine BPMN notasyonu ile ilgili eğitim düzenlenmesine karar vermiş ve Mind2Biz Akademi’yi tercih etmiştir.

Kavramsal bilgi birikimine sahip ekipler için tasarlanmış, “yetkinlik geliştirme“ kategorisinde, 5N1K (Ne, Nasıl, Neden, Nerede, Ne Zaman, Kim) sorularını yanıtlayacak yetkinliği kazandıran eğitim klasik bir “BPMN Eğitimi” formatından uzak, tecrübelerin paylaşıldığı ve kavramların çalışanların günlük iş hayatlarına değecek bir şekilde tartışıldığı, deneyim aktarımına dayanan bir düzende gerçekleştirilmiştir.

Sunum, vaka analizi, atölye çalışması yöntemleri desteklenerek gerçekleştirilen eğitimde BPMN standardının kapsamı, kullanım alanları, avantaj ve dezavantajları ele alınmış, standardın temel modelleme özellikleri işlenmiştir. Örnek modelleme çalışmaları düzenlenmiş, gerçek hayat örnekleri ile birlikte tipik yapılan hatalar, en iyi uygulama yöntemleri, ip uçları vb. paylaşımlar ile katılımcıların yetkinliklerinin artırılması hedeflenmiştir.

keyboard_arrow_up