A101 Mind2Biz Akademi’den BPMN Basics Eğitimi aldı

Mind2Biz Akademi A101 iş analisti ve uygulama geliştirme ekipleri için İş Süreçleri Yönetimi Programı kapsamında sunduğu İş Süreçleri Modellemede Standart Kullanımı – BPMN eğitimini A101 gereksinimleri doğrultusunda uyarlayarak BPMN Basics Eğitimi düzenledi.

Mağaza açılış süreci başta olmak üzere idari ve operasyonel süreçlerini, süreç tabanlı iş uygulamaları platformu olan Emakin üzerinde geliştiren A101, iş gereksinimlerini toplayan iş analistleri ve bu gereksinimleri yazılım ortamına taşıyan Emakin geliştirme ekibine verilen BPMN Basics eğitiminde BPMN temel kavramları ve BPMN 2.0 notasyonunda yeralan en temel palet elemanları ele alınmıştır.

Kavramsal bilgi birikimine sahip ekipler için tasarlanmış, “yetkinlik geliştirme“ kategorisinde, 5N1K (Ne, Nasıl, Neden, Nerede, Ne Zaman, Kim) sorularını yanıtlayacak yetkinliği kazandıran eğitim klasik bir “BPMN Eğitimi” formatından uzak, tecrübelerin paylaşıldığı ve kavramların çalışanların günlük iş hayatlarına değecek bir şekilde tartışıldığı, deneyim aktarımına dayanan bir düzende gerçekleştirilmiştir.

Sunum, vaka analizi, atölye çalışması yöntemleri desteklenerek gerçekleştirilen eğitimde BPMN 2.0 standardının kapsamı, kullanım alanları, avantaj ve dezavantajları ele alınmış, standardın temel modelleme özellikleri işlenmiştir. Örnek modelleme çalışmaları düzenlenmiş, gerçek hayat örnekleri ile birlikte tipik yapılan hatalar, en iyi uygulama yöntemleri, ip uçları vb. paylaşımlar ile katılımcıların yetkinliklerinin artırılması hedeflenmiştir.

keyboard_arrow_up