A101 Süreç Yönetimi Projesi

Emakin İş Uygulamaları Platformu

Amaç:

İş süreçlerindeki verimi artırmak amacıyla iş süreçleri yönetim platformu kullanmaya başlayan A101, öncelikli olarak mağaza açılış sürecini elektronik ortama aktarma planı ile başladı. Hard discount konsepti ile hizmet veren ve Türkiye’nin tüm illerinde yer alan binlerce mağazası ile perakende sektörünün devlerinden A101, diğer pek çok sürecini de sistem üzerinde işletmek yönünde gelişmiş bir vizyona sahip.

Çözüm:

A101 bünyesinde iş süreçlerinin yönetimi amaçlı daha etkin bir ortam ve doğrudan süreçlerin analizine olanak verecek, değişim dinamiklerine bu şekilde etkin yanıtlar vermesi planlanan bir sisteme geçilmesi kararlaştırıldı. Bu ortamı sağlayacak olan teknoloji ve ürün seçimi çalışmaları sonucunda A101, emakin Süreç Tabanlı Uygulama Geliştirme Platformu ve Mind2Biz ile çalışma kararı aldı.

Sonuç :

Süreçlerde kullanılan diğer kurumsal yazılımlarla maksimum entegrasyon hedefi gözeten kurum, böylece hem süreçlerini ölçümleyebilir hale gelecek, hem de dijital ortamın faydalarını kullanarak daha önce kağıt formlar vb. ortamlarda işi yavaşlatan veya aksatan öğeleri ortadan kaldırarak işleyişini optimize etmek yönünde gerekli adımları atmıştır.


keyboard_arrow_up