Aksigorta BPMN Eğitimi’ni Mind2Biz Akademi’den aldı

Mind2Biz Akademi Aksigorta iş analisti ve uygulama geliştirme ekipleri için İş Süreçleri Yönetimi Programı kapsamında sunduğu İş Süreçleri Modellemede Standart Kullanımı – BPMN eğitimini düzenledi. BPMN 2.0 notasyonunu ele alan eğitim ayrı gruplar halinde geniş bir kadro için organize edildi.

Kavramsal bilgi birikimine sahip ekipler için tasarlanmış, “yetkinlik geliştirme“ kategorisinde, 5N1K (Ne, Nasıl, Neden, Nerede, Ne Zaman, Kim) sorularını yanıtlayacak yetkinliği kazandıran eğitim klasik bir “BPMN Eğitimi” formatından uzak, tecrübelerin paylaşıldığı ve kavramların çalışanların günlük iş hayatlarına değecek bir şekilde tartışıldığı, deneyim aktarımına dayanan bir düzende gerçekleştirilmiştir.

Sunum, vaka analizi, atölye çalışması yöntemleri desteklenerek gerçekleştirilen eğitimde BPMN 2.0 standardının kapsamı, kullanım alanları, avantaj ve dezavantajları ele alınmış, standardın temel modelleme özellikleri işlenmiştir. Örnek modelleme çalışmaları düzenlenmiş, gerçek hayat örnekleri ile birlikte tipik yapılan hatalar, en iyi uygulama yöntemleri, ip uçları vb. paylaşımlar ile katılımcıların yetkinliklerinin artırılması hedeflenmiştir.

keyboard_arrow_up