Anadolu Hayat Emeklilik Casewise 2015 sürümüne geçiş yaptı

2011 yılından beri iş süreçleri modelleme yazılımı olarak Casewise Evolve Modeler kullanıcısı olan Anadolu Hayat Emeklilik süreç modelleme ve kurumsal mimari çalışmaları çerçevesinde yönetimsel, temel ve destek süreçlerinin analizi ve iyileştirme çalışmalarını Casewise Corporate Modeler ortamında yürütüyor. Kurumun tüm süreçleri için geçerli ve doğrulanmış tek bilgi kaynağı olan bu altyapı süreç işleyişlerinin daha etkin ve verimli izlenebilmesini sağlıyor. Kurum böylelikle süreçlerin analizine doğrudan odaklanarak değişim dinamiklerine etkin yanıtlar vermeyi hedefliyor.

Güncel versiyon Casewise 2015’e geçiş kararı alan Anadolu Hayat, Mind2Biz tarafından sunulan sürüm artırım hizmetleri ile bu geçişi tamamladı. Öncelikle sunucu ortamı yeni versiyona yükseltildi, versiyon değişimi nedeniyle kütüphane gözden geçirildi, kütüphane yenilenen SQL sunucusuna taşındı, tüm istemci istasyonlarda Casewise Corporate Modeler 2015 sürümü yüklendi ve kullanıcı bağlantıları test edilerek çalışır hale getirildi.

Casewise Suite 2015, temel Casewise bileşenlerine tamamen yeni bir görünüm getiren ve aynı zamanda çok daha iyileştirilmiş ve kolaylaştırılmış çalışma yöntemleri sunan önemli bir ana sürümdür. Genel olarak görsellik yeni Casewise markasına ve kurumsal kimliğine uyacak şekilde güncellenmiştir. Casewise Modeler ve Object Explorer bileşenlerinde önemli değişiklikler uygulanmıştır. Bu iki uygulamada geleneksel menüler ve araç çubukları MS Ofis uygulamalarında olduğu tarzda şerit (Ribbon) menülerle değiştirilerek herkesin aşina olduğu bir kullanıcı deneyimi yaratılmıştır. Böylelikle en çok kullanılan özellik ve işlevlere kolay erişim sağlayan daha sezgisel bir kullanıcı arabirimi oluşturulmuştur.

Ayrıca kurulum tamamlandığında hazır olarak gelen yeni bir örnek model “EA Foundation” oluşturulmuştur. Bu model öncekilerle karşılaştırıldığında gerçek dinamiklere çok daha ileri seviyede yakın ve dünyada uygulanmış bir örnektir. Kurumsal Mimari esaslarını temel alacak şekilde tasarlanmış olan bu model, diyagram şablonları ve örnek görselleştirme alernatifleri ile zengin bir içerik sunmaktadır. Bu durum kurumların hızlı bir başlangıç yapabilmeleri için büyük öneme sahiptir.

Bunların dışında bazı temel işlevlerle ilgili büyük ölçüde iyileştirmeler sağlanmıştır.

  • Stil oluşturma ve değiştirme
  • Diyagramlarda şekil görünümünü biçimlendirme
  • Diyagramın dayandırılacağı şablonun kurgulanması ve seçilmesi
  • Şekillerin birbirlerine bağlantılarını çok daha kolay ve hızlı hale getiren yeni işlevler
  • Güncellenmiş Galeri uygulaması
  • Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2’yi destekleyen yeni Kurulum Sihirbazı
  • Artırılmış performans
  • Teknik destek kapsamında önceden belirlenmiş çeşitli sorunların çözümü

Casewise Corporate Modeler firmaların kurumsal mimari girişimleri ile iş süreçleri modelleme ve analiz gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş bütünleşik bir çözümdür. Kurumlarda iş uygulamalarını, ilgili teknolojileri ve uygulamaların kullandığı verileri, kurumun iş süreçleri ve fonksiyonları ile ilişkilendirir. Böylelikle stratejik hedeflere ulaşma yönünde iş birimleri ile bilgi teknolojileri arasındaki uyumu tesis eder.

Başarısı dünya çapında kanıtlanmış Casewise Corporate Modeler kurum gereksinimlerine göre uyarlanabilen ve ölçeklenebilen yapıda uzman araçlar ile donatılmıştır. Tüm iş süreçlerini yoğun olarak etkileyen dijital dönüşüm, bulut geçişi, büyük veri çözümleri, uygulama portföy dönüşümü gibi büyük altyapı girişimlerinin getirdiği karmaşıklığı kontrol altında tutmaya destek olur. Kurumsal birleşmeler, satınalmalar, inovasyon girişimleri ve yasal uyum gereksinimleri sebebiyle değişen iş yapış modellerinin şekillenmesine, risklerin ve fırsatların belirlenmesine ve bu yönde gereken teknolojik yol haritalarının oluşturulmasına yardım eder.

keyboard_arrow_up