Başlarken…

2000 yılı sonunda kurulan şirketimiz, Türkiye’nin yaşadığı en büyük krizlerden biri olan Şubat 2001 krizini atlatarak hizmetlerini geliştirdi ve 2002 yılı ilk yarısında geçmiş döneme oranla 4 kat büyüme hedefini gerçekleştirdi.

Mind2Biz Informatics – Bilişim Teknolojileri Danışmanlık olarak bu yıl, 3-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek CeBIT Eurasia Bilişim organizasyonunda fuar katılımı ve 3-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Bilişim Zirvesi 2002 – 19.Bilişim Kurultayı’nda vereceğimiz “Yeni İş Dünyasında İşbirlikçi Sistemlerin Önemi” başlıklı sunum ile firma tanıtımını, hizmet olanaklarını, piyasaya sunduğumuz ürün ve hizmetleri tüm müşterilerimize duyurmayı hedefliyoruz.

Halen etkilerini yoğunlukla yaşadığımız olumsuz ekonomik koşulları değiştirmek için her alanda üretime katkıda bulunmayı atılabilecek en önemli adımlardan biri olarak görüyoruz. Kendi katkımızı, girişimcilikte başarıya ulaşmak olarak tespit ettik ve bu doğrultuda vizyonumuzu, “sunduğumuz akılcı çözümlerle, şirket içi ve şirketler arası bilgi paylaşımı, kullanım ve akışını etkin ve verimli hale getirerek rekabet avantajı sağlamak” olarak belirledik. Verdiğimiz tüm hizmetlerde, hedef ve amacın ortaya konması ile başlayan, müşteri gereksinim tespiti ile sürdürülen ve eğer varsa uygulama, donanım kurulumu, implementasyon ve eğitimler ile sona eren bir proje yaklaşımı uyguluyoruz. Temel yöntemimiz konularında uzman şirket ve kişileri bir araya getirmek. Bu bültenle öncelikle sizlere ulaşarak hizmet portföyümüzü tanıtmayı hedefliyoruz. Bültenimizde hakkımızdaki duyuruların yanısıra uzmanlık oluşturduğumuz konularda genel bilgiler içeren yayınlarımızı ve bağlantıları da bulabileceksiniz.

İlk ödülümüz : Kobiline Yılın En Başarılı Web Sitesi

Firmamız, web sitesi ile, 6 Haziran 2002 Perşembe günü Kuruçeşme Divan’da düzenlenen Kobiline’in birinci kuruluş yıldönümünde, portal üyesi 5000 kuruluş arasından, “Yılın En Başarılı Web Sitesi” ödülünü aldı. Kobiline, Koç.net, Microsoft, Koçbank, Andersen, Dünya Gazetesi, KoçBryce, LBS ve HP ortaklığında kurulmuş, KOBİ’lere e-iş olanakları sunan bir iş platformudur. Türkiye’deki küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yerel ve sektörel işbirliği imkanları sunmaktadır.

Akademik : Yeditepe Üniversitesi’ndeyiz…

2001-2002 akademik yılında, Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği Bölümü lisans programında firmamız yetkililerinden Hakan Kıran, ‘Introduction to Collaborative Systems’ ve ‘Project Management and Network Theory’, Dilara Köseoğlu ise ‘Introduction to Object Oriented Programming’ derslerini verdi. 2002-2003 güz döneminde de 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik akademik çalışmalarımız sürecek.

CEBIT- Eurasia’dayız : Salon 5, Stand 342

Sizleri, 3-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan CeBIT Eurasia Bilişim organizasyonunda Salon 5, 342 numaralı standa bekliyoruz. Fuarda öncelikle ithalatçısı olduğumuz Kartvizit Yönetim Paketi ürününün lansmanını gerçekleştireceğiz. Sözkonusu ürünü kullanarak avuç içinde taşınabilir boyuttaki mobil tarayıcısı ile kartvizitlerinizi tarayabilir, akıllı algılama yazılımı sayesinde kartvizit üzerindeki bilgileri ayrıştırarak veritabanında saklayabilir, değişik arama ve gruplama kriterleri kullanarak aradığınız kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm bilgileri Lotus Notes veya MSOutlook benzeri kontakt yönetim yazılımları veya cep telefonu, el bilgisayarları tarzı mobil cihazlar ile senkronize edebilirsiniz. Fuarda bu ürünün yanısıra birikim yönetimi çerçevesinde, Doküman Yönetimi, İş Akış Yönetimi, Departmental Dokümantasyon Çözümleri ve diğer kağıtsız ofis çevre uygulamaları konusunda sunduğumuz ürün, servis ve eğitim hizmetlerimizin tanıtımını yapacağız.

“Yeni İş Dünyasında İşbirlikçi Sistemlerin Önemi”

Organizasyonlar eşgüdüme destek veren çalışma ortamları yaratmak, birikimlerine kolaylıkla ulaşarak bunları operasyon ve kararlarında dinamik olarak kullanmak zorundadırlar’. 3-6 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Bilişim Zirvesi 2002-19. Bilişim Kurultayı’nda yapacağımız sunumda, bu fikrin altını çizerek öncelikle işbirlikçi sistemlerin temel işlevlerini aktaracak, ardından iş akışı yönetim sistemlerine odaklanacağız. Bu tür sistemlerin seçimine yönelik kriterler konusunda bilgi vererek, implementasyon süreçleri ve karşılaşılan zorluklar üzerinde duracağız.

Kurumsal donanım satış hizmetimizde Eczacıbaşı referanslarımız

Kurumsal donanım satış hizmetimiz kapsamında, orta ve büyük ölçekli firmalara özel fiyat uygulamaları ile avantaj sağlayan ürün alternatifleri öneriyoruz. Türkiye’de güvenilir ve kabul görmüş tüm ürün/markaların doğrudan üretici veya ana dağıtıcı satış organizasyonunun parçasıyız ve geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. En önemli referanslarımız arasında, 2001 yılı üçüncü çeyreğinden itibaren yoğunlukla hizmet verdiğimiz Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından EYAP-Vitra, Eczacıbaşı Bilgi İletim, EYAP – Artema, Eczacıbaşı Girişim Pazarlama ve Eczacıbaşı EKOM yeralıyor. Gelişen ürün ve hizmet portföyümüzle ilgili yapacağımız duyurular ve tanıtımlarla kuruluş referanslarımızı arttırmayı hedefliyoruz.

Hummingbird ürünlerini destekliyoruz

Yaptığımız koordinatörlük seviyesi anlaşma dahilinde işbirlikçi sistemler ve birikim yönetimi çerçevesinde Hummingbird çözümlerini destekliyoruz. Doküman ve İçerik Yönetimi çözümleri arasında Hummingbird DOCS ürün ailesinden, DocsFusion Server, PowerDOCS, CyberDOCS ve EIP (Enterprise Information Portal) bulunuyor.


keyboard_arrow_up