Casewise Communicator | Eğer kimse bilmeyecekse kurumsal mimari neye yarar?

Casewise Communicator, Kurumsal Süreç ve Kurumsal Mimari projelerinizin dahili ve harici taraflarının geniş çaplı iletişimini destekleyecek imkanlar sağlar.

Eğer kimse bilmeyecekse Kurumsal Mimari neye yarar?

Kurumsal mimari, şirketiniz genelinde paylaşılmalı, tüketilmeli ve hareket ettirilmelidir. Kurumsal mimari, ‘Shelf-ware (kullanıma hazır yazılım) yada ‘IT bölümünde çalışan bir personelin, bir yıldır üzerinde çalıştığı gizli bir proje’ anlamına gelmemektedir.

Maalesef, çoğunlukla, Kurumsal Mimari bir çok şirkette hayal dünyası olarak görülmektedir. Casewise Communicator, bilgiyi anlamlı bir formatta sağlayarak bu hayal dünyasını ortadan kaldırır.

Casewise Communicator ile kurumlar, faaliyetlerinin temel görüşlerini farklı dahili ve harici ortaklar ile hızlı ve kolayca paylaşabilir, bilgi ve anlayışın transferini kolaylaştırabilir.

Casewise Communicator şu formatlarda yayınlama ve raporlama yapma imkanı sunar.

  • Microsoft® Word, PowerPoint and Excel
  • HTML
  • XML

Kurumlar genel olarak şu nedenlerle iletişim kurarlar:

  • Model Navigasyon – modeller kurumu hem grafiksel hem de metin olarak tanımlamak için kullanılır
  • Doküman yaratma – Dokümanların paylaşılmayı gerektiren önemli kaynaklar olması durumunda

Bu domainlerin amacı temelde farklıdır ve her iki kategoriden de iletişim olarak bahsedebiliriz.

Model navigasyon, çok farklı amaçlar için kullanılır ve doğası gereği çoğunlukla gevşektir ve birkaç yolla değerlendirilir. Model görünümleri, Business Process Modeling Notation (BPMN) gibi endüstri standartı kayıtlar içinde inşa edilmiş ve bir ortak için çok önemli anlama sahip olabilir.

Doküman yaratma, genellikle teslim edilendir. Dokümanlar genellikle sözleşmeli teslimatlardır ve iletişimin birden fazla resmi formunu alırlar. Genellikle dokümanlar hem yapısal hem de stil olarak standartları/gereksinimleri karşılarlar. Bu gibi standartlar dahili gruplar, müşteriler, hükümet ve endüstri kuruluşları tarafından gelebilir.

keyboard_arrow_up