Casewise Integrator

Casewise Integrator, iş süreçleri ve kurumsal mimari bilgisinin kurum içinde entegrasyonunu sağlar, bilginin toplanıp, anlaşıldığı ve harekete geçirildiğini garantiler.

Entegrasyona baktığımızda iki temel kategori vardır. Bunlar:

İşletilebilir Bilgi

İşletilebilir bilgi, mimarinin mantıklı bir amaçla kullanılmasını sağlayan yetenekleri sunmayı kapsar. Mimari bir çok ortak tarafından yorumlanır yada makinece okunabilir olarak süreçlendirilir ve kurum içinde etkili BT sağlamak için kullanılır. Ayrıca, kurumsal mimari bilgisi, kişiler ve sistemler arasında bilginin tüketilebilmesi için entegrasyon gereklidir. Business Process Execution Language, BPMN 2 ve XMI gibi standartlar, bilgi değişimi için genel kabul edilen standartlardır.

Toplama

Toplama, bir kuruma herhangi bir projenin başarılı olabilmesi için temel olan güncel bilgiyi edinme imkanı sunar. Birçok kurumsal mimari ve iş süreci keşif projesi, bilgi güncel tutulmadığında yada kurumun diğer bölümleri tarafından kullanılmadığında başarısızlığa uğrar. Bilgi kurum içinde dokümanlar, çizelgeler, sunumlar, günlükler ve sistemlerde depolandığı için bu farklı kaynaklardan bilgiyi toplamak maddi olarak hayati önem taşır.

keyboard_arrow_up