Casewise iş süreçleri analizi, süreç modelleme ve kurumsal mimari platformu ürünlerinde 2009.2 sürümünü yayınladı

EABPM Haberleri Casewise Corporate Modeler, 2009.2 sürümünü yayınladı

İş Süreci Analizleri, İş Süreci Yönetimi ve Kurumsal Mimari alanlarında lider kuruluş olan Casewise, bütün dünyada benimsenen modelleme yazılımı Corporate Modeler’ın yeni sürümü Corporate Modeler 2009.2’yi yayınladı.

Corporate Modeler içindeki güçlü alan işlevselliği iki yeni açılım (drill-down) alanını kapsayacak şekilde geliştirilmiştir. Bu alanlar kullanıcılara daha fazla esneklik ve düzenleme yapabilme imkanı vererek bağlı diyagramlara geçiş olanağı sağlar.

Bağlantı, kullanıcılara sadece belirli bir kuralın diyagramına bağlanma izni verecek şekilde Diyagram kuralına bağlı veya buna ek olarak kullanıcılara belirli bir değeri olan belirli bir açılım listesinin bulunduğu diyagrama bağlanma izni verecek şekilde Referans Özelliği ile sağlanabilmektedir.

Yerleştirme noktaları

Yerleştirme noktalarının aktif hale gelmesiyle kullanıcılar, bir şeklin genel yapısı içerisindeki belirli noktalarda çizgilerin, şekillere bağlanmasının otomatik hale gelmesi ile daha düzenli

Nesne boyutunu ayarlama

Bu yeni özellik kullanıcılara eklenen şekillerin, seçilen herhangi bir tanesiyle aynı boyutta olabilmesini sağlamak için diyagram üzerindeki herhangi bir nesneyi kullanma imkanı verir

Çizgi yönlendirme özellikleri

Yeni ‘Sağ köşeyi koru’ seçeneği, bağlantılı şekilleri diyagram planı çevresinde hareket ettirirken köşeli çizgilerin daima bölümler arasındaki sağ-köşe noktalarını koruduğunu garantiler.

Varolan nesneleri üst-diyagram olarak ayarlama

Drill-down diyagramların oluşturulmasının desteklenmesiyle kullanıcılar Corporate Modeler’ın Varolan Nesneler penceresinde listelenen her hangi bir nesneyi seçebilir ve onu geçerli olan diyagramın üst diyagramı yapabilir. Bir nesne, o nesnenin neyi temsil ettiğini detaylı olarak açıklayan bir diyagrama inebilir. Örneğin, bir diyagram üzerindeki bir “Süreç”, diğer diyagramlarda temsil edilen daha küçük “Süreçler”e bölünmüş olabilir. O diyagram açılan diyagramın üst-diyagramıdır.

Varolan nesneleri arama

Varolan Nesneler penceresi içindeki yeni arama özelliği, nesneleri bir diyagram üzerine konumlandırmayı daha hızlı ve kolay hale getirir. “Find Object” alanını kullanarak kullanıcılar, varolan nesnelerin ismiyle uyumlu olan metni girerek, nesnelerin listesini filtreleyebilir. Kullanıcılar ayrıca metni yazarken otomatik filtrelemeyi aktif hale getirerek filtreleme işleminin, içerdiği yada başladığı harfe göre yapılmasını sağlayabilir.

Diyagram ağacındaki nesne isimleri

Corporate Modeler Diyagram Ağacı, her diyagramdaki nesnelerin isimlerini gösterecek şekilde geliştirildi. Bu faydalı gelişim, diyagramlar, nesneler ve drill-down diyagramlar etrafında daha kolay hareket etmeyi sağlar.


keyboard_arrow_up