Cigna Finans Emeklilik iş süreçlerinin yönetimi Mind2Biz’e emanet

Global alanda milyonlarca kişiye çok çeşitli sigortacılık hizmetleri sunan, Cigna ve Finansbank ortaklığı olan Cigna Finans Emeklilik, iş süreçleri yönetimi konusunda Mind2Biz ile çalışmaya başladı.

Cigna Finans Emeklilik bünyesinde tazminat süreçlerinin yönetimi amaçlı,

  • daha etkin bir ortam ve doğrudan süreçlerin analizine olanak verecek,
  • değişim dinamiklerine bu şekilde etkin yanıtlar vermesi planlanan

bir sisteme geçilmesi kararlaştırıldı.

Bu ortamı sağlayacak olan teknoloji ve ürün seçimi çalışmaları sonucunda Emakin ürünü ve Mind2Biz ile çalışma kararı aldı.

Projenin kapsamı, tazminat talebinin ihbar aşamasından başlayarak dosyanın kapatılmasına kadar geçen süreç boyunca Tazminat iş birimi tarafından yürütülen işlemlerin elektronik ortamda kurallar dahilinde işletilmesini sağlayacak bir süreç yönetim sisteminin geliştirilmesi olarak belirlendi.

“emakin – süreç tabanlı uygulama geliştirme” platformu üzerinde ilk aşama olarak tazminat sürecini devreye almayı planlayan Cigna Finans Emeklilik, daha sonra fazlandırılmış olarak farklı süreçleri de emakin sistemi üzerine taşıyor olacak. Tamamen bulut mimarisinde tasarlanmış olan emakin ürünü ile en önemli kazanımlar kısa sürede projeyi hayata geçirme, minimal seviyede bakım ve destek yükü, karmaşık iş gereksinimlerine cevap bulabilme ve mobil cihazlar üzerinden de ayrı uygulama gerektirmeden kullanım olanağı sağlayan kurumsal bir platform elde etmek oldu.

keyboard_arrow_up