Cigna Finans Emeklilik tazminat süreci Mind2Biz’in çözüm olarak sunduğu emakin BPMS’e emanet

Global alanda milyonlarca kişiye çok çeşitli sigortacılık hizmetleri sunan, Cigna ve Finansbank ortaklığı olan Cigna Finans Emeklilik, elektronik olarak işletmek ve yönetmek istediği tazminat sürecini Mind2Biz tarafından çözüm olarak sunulan süreç tabanlı iş uygulamaları platformu emakin BPMS üzerinde işletecek.

Cigna Finans Emeklilik bünyesinde tazminat süreçlerinin yönetimi amaçlı, daha etkin bir ortam ve doğrudan süreçlerin analizine olanak verecek, değişim dinamiklerine bu şekilde etkin yanıtlar vermesi planlanan bir sisteme geçilmesi kararlaştırıldı. Bu ortamı sağlayacak olan teknoloji ve ürün seçimi çalışmaları sonucunda emakin BPMS platformu ve Mind2Biz ile çalışma kararı aldı.

Projenin kapsamı, tazminat talebinin ihbar aşamasından başlayarak dosyanın kapatılmasına kadar geçen süreç boyunca Tazminat iş birimi tarafından yürütülen işlemlerin elektronik ortamda kurallar dahilinde işletilmesini sağlayacak bir süreç yönetim sisteminin geliştirilmesi olarak belirlendi.

Projenin birinci fazında tazminat sürecini devreye almayı planlayan Cigna Finans Emeklilik, daha sonra fazlandırılmış olarak farklı süreçleri de emakin BPMS sistemi üzerine taşıyor olacak. Tamamen bulut mimarisinde tasarlanmış olan emakin BPMS, kısa sürede projeyi hayata geçirme, minimal seviyede bakım ve destek yükü, karmaşık iş gereksinimlerine cevap bulabilme, entegrasyon yetenekleri ve mobil cihazlar üzerinden de ayrı uygulama gerektirmeden kullanım olanağı sağlayan kurumsal bir platformdur.

Emakin BPMS, iş süreçlerinizi hızlı, kolay, güvenli ve kusursuz bir şekilde akıllı iş uygulamalarına dönüştürebileceğiniz, süreç tabanlı, esnek ve ölçeklenebilir bir iş akış platformudur. Kullanıcı dostu iş akışı modelleme, izleme ve gösterge panoları ile zengin görev ve vaka yönetimi yetenekleri içerir. Mobil seçeneği ile kurumsal güvenlik politikalarınızdan ödün vermeden her zaman ve her yerde işlerinizi yürütmenizi sağlar. Hızlı geliştirme için görsel ve kullanımı kolay araçlarla iş odaklı uygulamalar geliştirmeye olanak tanır. Low-Code özelliği ile emakin BPMS, sadece kod yazabilenleri değil herkesi geliştirme sürecine dahil edebilir. Kural Moturu işlevi farklı uygulamalar içerisinde sabit kodlanmış iş kurallarını merkezileştirerek “tek bir doğru kaynak” üzerinden yürütülen bir karar mekanizması sağlar. Vaka Yönetimi özellikleri işletmelerin üretkenliğini ve sürekliğini sağlamak için rutin dışı işlerin kolaylıkla yönetilmesine imkan verir. Takım kanalları, ekip içerisindeki kişilerin senkronize ve daha verimli çalışmasını sağlamak için iletişim alanı açar. Emakin BPMS herhangi bir uygulamaya yerleştirmek üzere güçlü formlar ve entegrasyona yönelik kapsamlı API yöntemlerine sahiptir.

keyboard_arrow_up