contentCrawler, Microsoft SharePoint entegrasyonu gerçekleştirildi

DocsCorp contentCrawler artık MS SharePoint ile entegre

Kurumsal içerik yönetim sistemleri için doküman entegrasyon teknolojisi ve verimliliği yazılımları konusunda lider DocsCorp, contentCrawler çözümünün Microsoft SharePoint ile entegrasyonunun tamamlandığını açıkladı. Bu sayede Microsoft SharePoint kütüphanelerindeki imaj bazlı dokümanlar %100 aranabilir duruma gelmiş oldu.

Günümüz iş dünyasında bilgiye ulaşmak kritik önem taşımakta. Bilgi, 7/24 ulaşılabilir, geçerli ve hızlı olmalı. Kurumlar, Doküman ve Bilgi Yönetim Sistemleri’ne ve bunların bir parçası olarak arama teknolojilerine büyük yatırımlar yapmakta. Bu yatırımlara rağmen Microsoft SharePoint gibi içerik depolayıcılarındaki içeriğin %20’si aranabilir olmamakta ve arama teknolojileri tarafından “görünmez” olarak nitelendirilmekte.

Fakslar, resim PDF’ler ve taranmış dokümanlar gibi imaj bazlı dosyalar eposta eklentileri, hukuk dokümanları, mobil teknolojiler üzerinden kuruma ulaşır ve genellikle Microsoft SharePoint içinde profillenir. Bu imaj bazlı dokümanlar Microosft SharePoint’e “görünmez” dir ve aramaya açık metin içermezler.

contentCrawler, bütün Microsoft SharePoint kütüphanesini veya belirli bir sorguya bağlı alt dokümanları arayabilir. Aranabilir olmayan içeriği (imaj dosyaları, PDF dosyaları ve epostalar) tanımlamak için arkaplanda çalışır, bu içeriği aranabilir-metinli PDF’e dönüştürür ve tekrar MicrosoftSharePoint içine yeri versiyon veya aynı doküman olarak saklar. Artık içerik bulunabilir hale gelmiştir.

contentCrawler ayrıca OpenText eDOCS DM, OpenText Content Server, OpenText Livelink, ve ayrıca MS Windows dosya sistemleri ile entegredir.


keyboard_arrow_up