Forrester Research, OpenText’i lider olarak seçti

ECM Haberleri Forrester Research, OpenText’i lider olarak seçti

Kurumsal İçerik Yönetimi (ECM) alanında dünya çapında lider olan OpenText, analiz firması Forrester Research tarafından 2009 yılının ikinci çeyreğinde de lider olarak ilan edildi.

Forrester, sekiz sağlayıcının değerlendirildiği bu raporda 89 değerlendirme kriterinin geniş kapsamlı bir setini oluşturdu. Bu kriterler kendi içinde 3 ana kategoriye ayrılmaktadır: firmanın neler sunduğu, stratejisi ve pazardaki varlığı.

Rapor doğrultusunda, uyumluluk ve EDiscovery kayıt yönetimi konusunu teşvik eden unsurlardır. “Kurumlar, hızla artan içerik miktar ve çeşitliliği ile uğraşmak ve yasal riskleri hafifletme ihtiyaçlarını karşılamak için tutarlı kayıt yönetim yaklaşımlarına ihtiyaç duyarlar” şeklide görüş bildiren rapora göre dijital içerik alanındaki hızlı büyüme karmaşık uyumluluk ve eDiscovery gereksinimleri ile çakışmaktadır. Dokümante edilmemiş, organize olmayan bilgi mimarileri, açılan davaların artması, hızla değişen mevzuat ve parçalanmış sağlayıcı ekosistemi boyunca çeşitli uygulamalar, araçlar ve dosya türleri bu senaryayo daha kötü hale getirmektedir.

Rapora göre şirketler, kayıt yönetim seçeneklerini değerlendirmek için yasal riskleri ve çatışmaları azaltmak amacıyla artan talebi de kapsayan beş anahtar element üzerine odaklanmalıdır.

OpenText yetkilileri, Forrester Wave içinde kayıt yönetimi alanında lider olarak tanımlanmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtmişlerdir. Ofis içinde ve her alanda yaşanan içerik patlaması ile, şirketler için bu içeriğe hakim olmak, uyumluluk amaçları için herzaman olduğundan daha önemli hale gelmiştir şeklinde görüş bildirerek, OpenText’in, müşterilerin yasal ve düzenleyici gereksinimlerini karşılayacak araçlara sahip olduğu vurgulanmıştır.


keyboard_arrow_up