Gürallar Artcraft’ın OpenText eDOCS DM 5.3’e geçişi tamamlandı

Mind2Biz’in Gürallar Artcraft ile başlattığı proje kapsamında OpenText eDOCS DM versiyon güncellemesi aşamalı olarak önce 5.1.0.5’e daha sonra da 5.3’e yükseltildi. Sunucu işletim sistemi, Windows 2000’den 64-bit Windows Server 2008’e çıkartılarak daha yeni ve yüksek kapasiteli donanımları destekler hale getirildi. Veritabanı sürümü Oracle 11g’ye yükseltilerek veritabanı ayrı bir veritabanı sunucusuna taşındı.

Daha önce Microsoft Active Directory ile senkronize çalışan kullanıcılar, güncellemelerle LDAP standardını kullanan Novell eDirectory 8.8 ile senkronize çalışmaya başladı ve şirketin ortak kullanmakta olduğu directory service yazılımı ile entegrasyon sağlandı. Bu güncelleme ile birlikte istemci tarafındaki işletim sistemi olarak Windows Vista ve Windows 7 hem 32 bit hem de 64 bit olarak desteklenmeye başladı.

Microsoft Office 2007 ve 2010 desteği sağlanarak mevcutta tanımlı Office uygulama entegrasyonları gözden geçirilip gerekli düzeltmeler yapıldı. Şirket içerisinde kullanılmakta olan AutoCAD 2011 LT ve Mastercam X5 gibi CAD/CAM yazılımları ile entegrasyon sağlandı. Güncellenen eDOCS DM web arayüzü Webtop’un internet tarayıcı desteği de Microsoft Internet Explorer 7, 8 ve Mozilla Firefox 3.6 sürümlerini kapsayacak şekilde gerçekleştirildi.

OpenText eDOCS, bilgi birikiminizi yönetme ve bilgiye dayalı kurumsal varlıkların, günümüz iş koşullarında performansınızı artırmak için kullanımı alanlarında başarısı kanıtlanmış bir çözümdür. İş süreçlerine ait hassas iş bilgilerinin kontrollü yöntemlerle işlendiği, güvenlik tanımları altında korunduğu ve aynı zamanda günlük işlemler için ihtiyaç duyulduğu anda kolaylıkla erişilebildiği ortamlar yaratır. OpenText eDOCS DM Doküman Yönetim Sistemi, belgelerin ve birçok global organizasyonda yaygın olarak görülen “bilgi adalarının” etkili bir şekilde yönetilememesi nedeniyle artan verimsizliği giderir. Kullanıcıların iş içeriğini güvenlikli ve tümleşik bir ortamda toplamalarına, düzenlemelerine, yerleştirmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyarak, belge temelli bilgi birikiminin denetlenmesine yardımcı olur.

Organizasyonların tip ve formattan bağımsız olarak tüm kurumsal içeriklerini tek bir merkezde düzenlemelerine ve yönetmelerine olanak tanır. Belgelerden, epostalardan, grafiklerden ve formlardan tartışma konularına, mühendislik çizimlerine, taranmış kağıt ve elektronik temelli kayıtlara kadar tüm içerik, kolayca erişilebilmesi ve alınabilmesi için birleşik bir bilgi tabanında toplanır. Kullanıcıların işlerini yapmak için yeni yollar öğrenmelerini gerektirmez, bilinen içerik oluşturma ve verimlilik araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

  • 250 milyondan fazla belge kapasitesine sahip tek ve merkezi bir kütüphanedir.
  • Sistem kullanılabilirliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için dağıtık mimari kurgusunda ölçeklendirilebilir yapıdadır.
  • Kullanıcı üretkenliği artırmak ve adatasyonu kolaylaştırmak için ‘istediğiniz gibi çalışan’ bir kullanıcı deneyimi sunar.
  • Bir konu ile ilgili tüm bilgilerin eksiksiz ve hızlı bir şekilde derlenmesi için güçlü metaveri yaklaşımı ve arama özellikleri barındırır.
keyboard_arrow_up