Gürallar Artcraft’ın OpenText eDOCS DM 5.3’e geçişi tamamlandı

ECM Haberleri Gürallar ArtCraft OpenText eDOCS DM 5.3 Geçişi Tamamlandı

Mind2Biz’in Gürallar Artcraft ile başlattığı proje kapsamında eDOCS DM versiyon güncellemesi aşamalı olarak önce 5.1.0.5’e daha sonra da 5.3’e yükseltildi. Sunucu işletim sistemi, Windows 2000’den 64-bit Windows Server 2008’e çıkartılarak daha yeni ve yüksek kapasiteli donanımları destekler hale getirildi. Veritabanı sürümü Oracle 11g’ye yükseltilerek veritabanı ayrı bir veritabanı sunucusuna taşındı.

Daha önce Microsoft Active Directory ile senkronize çalışan kullanıcılar, güncellemelerle LDAP standardını kullanan Novell eDirectory 8.8 ile senkronize çalışmaya başladı ve şirketin ortak kullanmakta olduğu directory service yazılımı ile entegrasyon sağlandı. Bu güncelleme ile birlikte istemci tarafındaki işletim sistemi olarak Windows Vista ve Windows 7 hem 32 bit hem de 64 bit olarak desteklenmeye başladı.

Microsoft Office 2007 ve 2010 desteği sağlanarak mevcutta tanımlı Office uygulama entegrasyonları gözden geçirilip gerekli düzeltmeler yapıldı. Şirket içerisinde kullanılmakta olan AutoCAD 2011 LT ve Mastercam X5 gibi CAD/CAM yazılımları ile entegrasyon sağlandı. Güncellenen eDOCS DM web arayüzü Webtop’un internet tarayıcı desteği de Microsoft Internet Explorer 7, 8 ve Mozilla Firefox 3.6 sürümlerini kapsayacak şekilde gerçekleştirildi.

Gürallar Artcraft’ın OpenText eDOCS DM 5.3’e geçişi tamamlandı


keyboard_arrow_up