OpenText Dünyanın En Büyük Kurumsal Bilgi Yönetimi (EIM) Bulutu’nu Açıkladı

OpenText Dünyanın En Büyük Kurumsal Bilgi Yönetimi (EIM) Bulutu’nu Açıkladı

OpenText, Altyapı, Hosting, Bilgi ve Sosyal İşbirliği’ni kapsayan 20’den fazla hizmeti müşterilerine bulut üzerinden kullanıma hazır biçimde sunuyor.

OpenText Cloud, var olan ürünlere ek olarak tüm OpenText yazılımlarını bulut bazlı olarak kullanıma sunmayı amaçlayan bir altyapıdır. OpenText Cloud ile OpenText müşterileri bulut üzerindeki OpenText’in EIM çözüm portföyüne dahil 20’den fazla kullanıma hazır uygulama ve hizmete istedikleri zaman, istedikleri yerden erişebilmekteler.

Öncelikle vurgulamak gerekiyor ki, bulutta altyapı ve uygulama sağlamaya odaklanan birçok bulut sağlayıcısından farklı olarak OpenText, konumlandırma, koruma, yönetim, izleme, güvenlik, optimizasyon, güncelleme ve uygulama yönetimi için özel bilgi ve kavramsal desteği kapsayan tam bir hizmet bütünlüğü sunuyor.

Önümüzdeki iki yıl içinde tüm OpenText yazılımları hem yerinde hem de Bulut’ta yeralacak. Şu anda 2 milyondan fazla son kullanıcı ve 21,000 müşteri bulutta yer alıyor ve bu büyüklükler hızla artıyor.

Bugün, dünyanın heryerinden kullanıcılar, yıllık milyarlarca işlemin yönetimi için OpenText Cloud’a güvenmekteler. OpenText Cloud ortamı, Kurumsal Bilgi Yönetimi’ne yönelik aşağıda belirtilen temel alanlarda hizmet ve uygulamalar sunmaktadır.

  • Altyapı Hizmetleri: OpenText Altyapı Hizmetleri, OpenText Cloud ile dünya üzerinde 10 veri merkezinde çalıştırılan temel altyapı teknolojileri sunmaktadır. Bu hizmetler depolama, networking, güvenlik, yedekleme, hizmet verme süresi, sanallaştırma, izleme ve esnek programlama gibi bileşenlerden oluşmaktadır. Veri merkezleri içinde: Ashburn (Virginia), Austin (Texas), Frankfurt, Hong-Kong, Paris, Slough (İngiltere), Sydney, Tinton Falls (New Jersey), Tokyo, ve Toronto yer almaktadır.
  • Hosting Hizmetleri: Global veri merkezlerinden oluşan OpenText hosting hizmetleri, konumlandırmadan felaket yönetimine kadar uçtan uca BT hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetleri kullanarak şirketler BT altyapı maliyetlerini düşürebilmekte, özellik ve yetenekleri daha hızlı konumlandırarak pazara çıkış sürelerini azaltabilmekteler. OpenText hosting hizmetleri, BT’nin üzerindeki yükü azaltıp şirketlerin değerli kaynaklarını stratejik projelere daha fazla odaklamalarına imkan vermektedir. Hosting kapsamında hizmete sunulan sistemler şunları kapsamaktadır: Tempo Social, Tempo Box, İçerik Sunucusu, Kayıt Yönetimi, İçerik Yaşamdöngüsü Yönetimi, İş Süreçleri Yönetimi, Web İçerik Yönetimi ve Dijital Varlık Yönetimi.
  • Bilgi Hizmetleri: OpenText’in Bilgi Hizmetleri, mükemmel iş süreci entegrasyonu ile kişiler, süreçler ve ticari iş ortakları arasında bilgi paylaşımı imkanı sunmaktadır. Veri formatları arasında SMS, EDI, telex gibi yapısal olanlar ve faks ve doküman tarama ve tanıma gibi yapısal olmayanlar bulunmaktadır. OpenText Cloud Bilgi Hizmetleri, güvenli, sağlıklı ve ölçülebilirdir. Bulut üzerinden sunulan hizmetler şunları kapsamaktadır: faks, mesaj arşivi, EDI VAN, tarama ve tanıma, bilgilendirme ve telex.
  • Sosyal İşbirliği Hizmetleri: OpenText Sosyal İşbirliği Hizmetleri, OpenText Cloud üzerinden sunulan tüm uygulamalar ile ilgili olarak kurum içinde iletişime dayalı çalışma, sosyal pazarlama ve paylaşma imkanlarını yaygınlaştıran bir işbirliği katmanıdır. OpenText Cloud Sosyal İşbirliği Hizmetleri, OpenText Cloud tarafından sağlanan güvenlik ve uyum platformunun üzerine inşa edilmiştir. OpenText Tempo Social and Tempo Box OpenText’in buluttaki en yeni Sosyal İşbirliği Hizmeti’ni temsil etmektedir. Bu kapsamlı bilgi yönetimi uygulaması, altyapı veya koruma maliyetleri oluşmaksızın kurumsal seviyede güvenlik ve sosyal işbirliği yeteneklerini bir araya getirmekte, müşterilere bilginin gücünden faydalanma imkanı sunmaktadır. 

keyboard_arrow_up