İstanbul Kültür Sanat Vakfı Dijital Arşiv projesi tamamlandı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Dijital Arşiv Projesi, OpenText Document Management eDOCS Edition çözümü ile Mind2Biz tarafından gerçekleştirildi.

Arşiv materyallerine ilişkin verilerin elektronik ortama aktarılması ve etkin güvenlik mekanizması üzerinde yönetilmesi amacıyla gerçekleştirilen projede sisteme web arayüzü üzerinden erişebilme imkanı sağlanmıştır.

Fiziksel arşiv firmasına gönderilen kayıt bilgilerinin saklanması ile sistemin kurulumundan itibaren fotoğraflardan başlanarak ihtiyaç duyulan arşiv içeriğine bu sistem aracılığıyla ulaşılabilecektir.

Arşiv bilgilerine yetkili kişilerin erişebilme olanağına sahip olduğu proje kapsamında 3886 Film, 2575 Genel, 2133 Film Yönetmen, 1351 Müzik, 818 Bienal Sanatçı, 680 Caz, 453 Tiyatro, 181 Genel Kişiler kategorilerinde dijital ortama aktarım tamamlanmıştır. Bunun yanı sıra 30.000’in üzerinde fotoğraf kaydının da dijital ortama aktarılması sağlanmıştır.

OpenText eDOCS, bilgi birikiminizi yönetme ve bilgiye dayalı kurumsal varlıkların, günümüz iş koşullarında performansınızı artırmak için kullanımı alanlarında başarısı kanıtlanmış bir çözümdür. İş süreçlerine ait hassas iş bilgilerinin kontrollü yöntemlerle işlendiği, güvenlik tanımları altında korunduğu ve aynı zamanda günlük işlemler için ihtiyaç duyulduğu anda kolaylıkla erişilebildiği ortamlar yaratır. OpenText eDOCS DM Doküman Yönetim Sistemi, belgelerin ve birçok global organizasyonda yaygın olarak görülen “bilgi adalarının” etkili bir şekilde yönetilememesi nedeniyle artan verimsizliği giderir. Kullanıcıların iş içeriğini güvenlikli ve tümleşik bir ortamda toplamalarına, düzenlemelerine, yerleştirmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyarak, belge temelli bilgi birikiminin denetlenmesine yardımcı olur.

Organizasyonların tip ve formattan bağımsız olarak tüm kurumsal içeriklerini tek bir merkezde düzenlemelerine ve yönetmelerine olanak tanır. Belgelerden, epostalardan, grafiklerden ve formlardan tartışma konularına, mühendislik çizimlerine, taranmış kağıt ve elektronik temelli kayıtlara kadar tüm içerik, kolayca erişilebilmesi ve alınabilmesi için birleşik bir bilgi tabanında toplanır. Kullanıcıların işlerini yapmak için yeni yollar öğrenmelerini gerektirmez, bilinen içerik oluşturma ve verimlilik araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

  • 250 milyondan fazla belge kapasitesine sahip tek ve merkezi bir kütüphanedir.
  • Sistem kullanılabilirliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için dağıtık mimari kurgusunda ölçeklendirilebilir yapıdadır.
  • Kullanıcı üretkenliği artırmak ve adatasyonu kolaylaştırmak için ‘istediğiniz gibi çalışan’ bir kullanıcı deneyimi sunar.
  • Bir konu ile ilgili tüm bilgilerin eksiksiz ve hızlı bir şekilde derlenmesi için güçlü metaveri yaklaşımı ve arama özellikleri barındırır.
keyboard_arrow_up