Kofax’taki Gelişmeler ve Yeni Sürüm : KOFAX 8.0

ECM Haberleri Kofax'taki Gelişmeler ve Yeni Sürüm : KOFAX 8.0

Kofax firmasında son dönemde yönetim ve marka değişimleri gerçekleşti. Daha izlenebilir faaliyetlere yönelen ve daha dinamik bir ortam yaratmayı hedefleyen yeni yönetimle birlikte hem ürün hem firma ismi değişti. Yirmibeş yıldan beri sunduğu başarılı iş grafiğini birbirini takip eden elli finansal çeyrek-yıl boyunca karlılık açıklayarak sürdüren ve daha önce DICOM adı altında tanınan firma pazar liderliğini sağlayan ve daha öne çıkan ürün adı ile anılmaya karar vererek Kofax adını aldı. Ürün ailesinin temelini oluşturan ve Ascent Capture olarak tanınan ve dünya genelinde binlerce kuruluşta akıllı tarama, görüntü ve doküman işleme konularında tercih edilerek güvenle kullanılan ürünün adı da Kofax Capture olarak değiştirildi. Bu değişimle birlikte ürünün yeni versiyonu Kofax Capture 8.0 olarak yayınlandı ve firmanın özellikle fatura otomasyonu konusunda uzman iki güçlü teknolojisi Kofax Xtrata Pro ve INDICUS ürünleri Kofax Transformation Modules 3.5 sürümü altında birleştirilerek duyuruldu.

Kofax 8.0’da yeni neler var ?

Kofax 8.0 ile birlikte duyurusu yapılan VRS 4.2, görüntü iyileştirme konusunda “Advanced Clarity” adı altında sunduğu benzersiz teknolojisini hızlandırarak bir adım öteye taşımıştır. Ayrıca çoklu tarayıcı yönetimi gerektiren dağıtık mimarideki ağ ortamlarında tarayıcı profillerinin merkezi paylaşım yeteneğini getirmiştir.

Yetkilendirme ve ekstra güvenlik özelliklerinin de geliştiği bu yeni versiyonda, operatör verimliliğini arttırıcı arayüz özellikleri sunulmuş, Windows Vista Business ve Enterprise Edition desteği sağlanarak kullanıcıların tercih ettikleri ortamlarda çalışma seçenekleri artırılmıştır.

Kofax 8.0 Enterprise Edition altında gelen geliştirilmiş özellikler, kurumsal ortamlardaki kritik iş uygulamaları için yaratılan operasyonel süreklilik mekanizmalarıdır. Çoklu lokasyondaki kullanım ortamları için operasyonu duran bir lokasyonun işleyişi otomatik olarak farklı bir lokasyona yönlendirilebilmekte, sunucular arasında yük paylaşımı aktif kullanımı etkilemeksizin şeffaf bir biçimde sunulmaktadır. IBM DB2 ve Oracle veritabanları ile olan entegrasyon seviyesi geliştirilmiştir. Ayrıca, uygulamaların ağ üzerindeki izlenebilirliğini daha kolaylaştırmak ve geliştirmek amacıyla SNMP uyumlu gerçek zamanlı denetimler gerçekleştirmeye yönelik fonksiyonalite eklenmiştir.

Kofax Transformation Modules 3.5 neler sunuyor ?

Özellikle fatura otomasyonu, sözleşme yönetimi gibi yarı-yapısal veya yapısal olmayan belgelere dayalı süreçlerin otomasyonu üzerinde uzmanlaşmış, dünyanın en geniş fonksiyonlu ve güvenilir otomatik doküman algılama ve veri yakalama çözümü olan ürün, doküman otomasyonunu en ileri noktaya taşırken, kolay kullanım özelliklerinde de gelişmeler sunuyor. Belgelerin yapısından bağımsız olarak örnekleme ile öğrenme, sürekli öğrenme gibi uzman teknolojiler içeren çözümün yakalama ve doğrulama fonksiyonalitesine en karmaşık formları dahi işleyecek özellikler eklendi. Kofax Capture platformu üzerinde çalışan çözümün en temel hedefi, kurumlardaki operasyonlar içinde el ile yapılan işleri en aza indirerek verimliliği artırmak, maliyetleri azaltmanın yanı sıra iş süreçlerini düzenlemeye yönelik çalışmalarda destek olmaktır.


keyboard_arrow_up