Hummingbird Enterprise çözümleri ile hizmetinizdeyiz

Hummingbird Doküman Yönetimi çözümlerine yönelik satış destek hizmetlerini, yaptığımız ürün ve kaynak yatırımları sonucu 2003 yılı ikinci çeyreği itibarı ile bir seviye üste taşıyarak Hummingbird Business Alliance Partner programı çerçevesinde, Hummingbird Enterprise ürünlerine yönelik analiz, sistem tasarımı, ürün implementasyon, eğitim, satış ve satış sonrası bakım ve destek hizmetlerini vermek üzere genişlettik.

Hummingbird Enterprise yaklaşımı, bağımsız kurumsal bilgi yönetim uygulamalarının, bütünleşik bir platformda gereksinime yönelik olarak birleştirilmesine imkan vermekte, kurumların entellektüel varlık ve birikimlerini 360° bakış açısı uygulayarak, bilgi portali, doküman yönetimi, içerik yönetimi, kayıt yönetimi, işbirlikçi çalışma ortamı, platformlar arası bağlantı ve data entegrasyon çözümleri ile entegre bir Kurumsal Bilgi Yönetim Platformu altında yönetmelerini sağlamaktadır.

Hummingbird, Hummingbird Enterprise yaklaşımı ile Mart 2003’de Gartner tarafından düzenlenen Midsize Enterprise Summit organizasyonunda OpenText, Microsoft, SAP gibi endüstri liderleri ile birlikte girdiği değerlendirmede “Winner of the Midsize Enterprise Innovation™ Award for Best of Show” ödülünü aldı. Aynı zamanda ”Smart Enterprise Suite Magic Quadrant for 2003” değerlendirmesinde rakipleri ile farklılaşan konumunu vizyoner bölümde yeralarak ortaya koydu.

Bu yayınımızda, Hummingbird Enterprise bileşenlerinden Doküman Yönetimi ağırlıklı bir içerik sunmayı, yeni referanslarımız Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından Girişim Pazarlama için yürüttüğümüz Hummingbird DOCSFusion 3.9’dan Hummingbird DM 5.0’a Sürüm Arttırımı Projesi’ni ve Pekin & Pekin Avukatlık Bürosu için yürüttüğümüz Doküman Yönetim Sistemi Projesi’ni duyurmayı hedefledik. Bültenimizde yeralan konularla ilgili değerlendirme raporları, ürün teknik özellikleri tarzı detayları www.mind2biz.com adresindeki web sitemizden takip edebilirsiniz.

Eczacıbaşı Vitra Hummingbird DM 5.0 Sürüm Artırım Projesi

2001 yılı sonunda devreye aldıkları Hummingbird Doküman Yönetim sistemi ile Girişim Pazarlama, dokümanlarının güvenli bir ortamda saklandığı, gerektiğinde tüm kullanıcılarının yetkileri dahilinde erişerek paylaşabildikleri bir sistem kurmuş, böylelikle birikim yönetiminin temel altyapısını oluşturmuştur.

Kurulumundan bu yana DOCSFusion 3.9 versiyonunu kullanan Girişim Pazarlama, Mind2Biz danışmanlığında Hummingbird DM 5.0 versiyonuna geçiş kararını vererek, bu hizmeti Mind2Biz’den almayı tercih etmiştir. Mind2Biz, Haziran 2003 itibarı ile test ortamında sunucu ve istemci simülasyonunu gerçekleştirerek varolan konfigürasyonu DM 5.0 yapısına taşımış, Sistem Yöneticisi eğitiminin ardından yaklaşık 100 kişi için DM 5.0 istemci arayüzlerinin (DM Webtop, DM Extensions for Outlook, DM Extensions for Explorer) tanıtıldığı kullanıcı eğitimlerini düzenlemiştir. Yeni sistemin Temmuz 2003 başlangıcında devreye alınması planlanmıştır.

Pekin & Pekin Doküman Yönetimi Projesi

Pekin&Pekin, Doküman Yönetim Sistemi teminine yönelik araştırmasını 2002 yılı ikinci yarısından beri sürdürmüş ve son olarak Mind2Biz tarafından çözüm olarak sunulan Hummingbird DM 5.0 Doküman Yönetim Sistemi’nin uyarlanacağı projede karar kılmıştır. Bu projede Mind2Biz tarafından sunulacak hizmetin kapsamı, Hummingbird DM ürünleri tabanlı bir doküman yönetim sisteminin uyarlanması için gerekli analiz, tasarım, implementasyon, test ve eğitim hizmetlerinin sağlanması, doküman yönetim sisteminin, yeni kurulacak bir faks yönetim sistemi, belge tarama üniteleri, e-posta tabanlı mesajlaşma sistemi ve ofis uygulamaları ile entegre biçimde uygulamaya alınması için gerekli çalışmaların yerine getirilmesidir.

Haziran 2003 itibarı ile projenin Donanım Temin fazı tamamlanmıştır. Hummingbird DM İmplementasyon Fazı, Temmuz 2003’de sistem kullanıcılarına verilecek ve kişilerin doküman yönetimi ve sistem bileşenlerine yakınlaşmalarını hedefleyen bir kavramsal eğitim ile başlayacaktır. Aynı dönemde çevre uygulamalar olan faks yönetim sistemi, veri yedekleme yönetim sistemi ve belge tarama entegrasyonuna yönelik hizmetler verilecektir. Ağustos 2003’de yaşayan sisteme geçişi hedefleyen proje hakkındaki gelişmeler takip eden bültenlerimizde duyurulacaktır.


keyboard_arrow_up