OpenText Metastorm, 2011 IDC MarketScape Kurumsal Süreç Platformları Raporu’nda lider olarak değerlendirildi

ECM Haberleri OpenText Metastorm, 2011 IDC MarketScape Kurumsal Süreç Platformları Raporu’nda Lider Olarak Değerlendirildi

OpenText’in Şubat 2011 tarihinde birleşme kararı aldığı kurumsal süreç yönetimi (BPM) yazılımlarının lider sağlayıcısı olan Metastorm kurumu, IDC MarketScape: Kurumsal Süreç (BP) Platformları Raporu’nda lider olarak gösterildi.

IDC’de yer alan endüstri analistleri tarafından yıllık olarak yayınlanan rapor, kişi merkezli süreç uygulamalarını yazılımların karmaşıklık, yetenek ve stratejilerine bağlı olarak değerlendirir. OpenText Metastorm, IDC’nin ürün, müşteri ve kurumsal değerlendirmeleri kapsamında ortalama üzeri ve bazı kriterler için ise en üst seviye puanlar kazanmıştır.

OpenText Metastorm’un kurumsal süreç portföyü, maliyet yönetim stratejisi, yatırım geri dönüş planlama yetenekleri ve entegrasyon ve içerik yönetimi konusunda teknik özelliklerini ve vizyonunu kapsayan portföy stratejisi, bu raporda lider gösterilmesini sağlamıştır.

Ürün değerlendirmesi ürünle hazır sunulan işlevselliği de kapsamaktadır. Bir görev için uygun kişinin görevlendirilmesi, önceliklendirme ve görev atama konuları çevresinde test eder. OpenText Metastorm’un “Akıllı Kurumsal Çalışma Alanı”, yenilikçilik konusunda yüksek puan kazanmıştır.

IDC MarketScape raporunun bir parçasını da, OpenText Metastorm ürünlerini tercih nedenleri ve müşteri desteği konusundaki değerlendirmelerini alacak şekilde, müşterilerle yapılan görüşmeler oluşturmaktadır. OpenText Metastorm için yapılan görüşmelerde müşterilerin belirttiği öne çıkan özellikler hızlı kurulum ve süreç geliştirme, grafik tasarım, düşük ve esnek fiyatlandırma ve yönetişim araçları olmuştur. Ayrıca OpenText Metastorm müşteri değerlendirmelerinde, destek ve hizmet mükemmelliği ve en iyi çözümü sunmak yönündeki stratejik yaklaşımının en üst seviyede puanlama ile sonuçlandığı belirtilmiştir.


keyboard_arrow_up