OpenText Metastorm MBPM 9, kamuda en üst seviye güvenlik seviyesine sahip ilk kurumsal süreç yönetimi çözümü

ECM Haberleri OpenText Metastorm MBPM 9, kamuda en üst seviye güvenlik seviyesine sahip ilk kurumsal süreç yönetimi çözümü

OpenText, OpenText MBPM 9 (Önceki adıyla Metastorm BPM) ile EAL4+ seviyesinde Common Criteria Certification and Validation Scheme (CCEVS) kapsamında ABD de Ulusal Bilgi Güvence İşortağı (National Information Assurance Partnership) ünvanını kazandı.

The Common Criteria Certification, Birleşik Devletler Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ve diğer uluslararası kamu kurumları tarafından BT ürünlerinin güvenlik gereksinimlerine uymasını zorlamak amacıyla tanımlanan ve uluslararası ölçekte kabul edilen bir standarttır. OpenText MBPM 9, Common Criteria Certification EAL4+ seviyesine erişmek için oluşturulan ilk kurumsal süreç yönetim (BPM) çözümüdür. Güvenlik ve EAL2 güvencesini sağlayacak zorlu testleri geçen teknoloji altyapısı, işlevselliği ve gelişim ortamı çözümün bu ünvanı hak etmesini sağlamıştır. OpenText MBPM versiyon 7.5 daha önceden Common Criteria Certification EAL2’ye Ekim 2008’de ulaşmıştı.

OpenText MBPM’in bağımsız belgelendirilmesi, Science Applications International Corp. (SAIC)’a bağlı Common Criteria test laboratuvarı tarafından yönetilmiştir

OpenText’in BPM çözümleri, U.S. hava, kara ve deniz kuvvetlerinin yanısıra Ulusal Güvenlik Departmanı ve Adliye Bölümü gibi çok çeşitli ABD hükümet kuruluşlarında kullanılmaktadır.


keyboard_arrow_up