QNB Finans Yatırım emakin BPMS ile Zaman Damgalı Sözleşme sürecini dijitalleştirdi

QNB Finans Yatırım, emakin BPMS platformunda dijital olarak işlettiği Talimat İşleme, Fatura Yönetimi ve Belge Arşiv süreçlerinin kullanıma geçişinin ardından Zaman Damgalı Sözleşme sürecini devreye aldı.

Zaman Damgalı Sözleşme QNB Finans Yatırım’ın müşterileri ile yapmış olduğu ıslak imzalı sözleşmelere zaman damgası eklenerek OpenText eDOCS DM doküman yönetim sisteminde arşivlenmesi sürecini kapsamaktadır. Sözleşme oluşturma, barkod üretilmesi, ıslak imzalı sözleşmenin kayıt edilip zaman damgası basılması vb. işlemleri kapsayan süreç emakin BPMS ile dijital ortama taşınmıştır. Gereken noktalarda e-posta sistemi ve doküman yönetim sistemi entegrasyonları ile sözleşme ve belgelerin takibi kolaylaştı. Kural tabloları ve e-imza entegrasyonları ile onay süreçleri tamamen dijital ortama taşındı.

Emakin BPMS, iş süreçlerinizi hızlı, kolay, güvenli ve kusursuz bir şekilde akıllı iş uygulamalarına dönüştürebileceğiniz, süreç tabanlı, esnek ve ölçeklenebilir bir iş akış platformudur. Kullanıcı dostu iş akışı modelleme, izleme ve gösterge panoları ile zengin görev ve vaka yönetimi yetenekleri içerir. Mobil seçeneği ile kurumsal güvenlik politikalarınızdan ödün vermeden her zaman ve her yerde işlerinizi yürütmenizi sağlar. Hızlı geliştirme için görsel ve kullanımı kolay araçlarla iş odaklı uygulamalar geliştirmeye olanak tanır. Low-Code özelliği ile emakin BPMS, sadece kod yazabilenleri değil herkesi geliştirme sürecine dahil edebilir. Kural Moturu işlevi farklı uygulamalar içerisinde sabit kodlanmış iş kurallarını merkezileştirerek “tek bir doğru kaynak” üzerinden yürütülen bir karar mekanizması sağlar. Vaka Yönetimi özellikleri işletmelerin üretkenliğini ve sürekliğini sağlamak için rutin dışı işlerin kolaylıkla yönetilmesine imkan verir. Takım kanalları, ekip içerisindeki kişilerin senkronize ve daha verimli çalışmasını sağlamak için iletişim alanı açar. Emakin BPMS herhangi bir uygulamaya yerleştirmek üzere güçlü formlar ve entegrasyona yönelik kapsamlı API yöntemlerine sahiptir.

keyboard_arrow_up