Silverline erwin Evolve ile Kurumsal Mimari çalışmalarında modelleme ve analiz kapasitesini artırdı

Silverline (Gümüş Grup) 2016 yılında yürüttüğü “Bilgi Teknolojileri” ile “İş/Strateji” bakış açıları arasında köprü kurulması ve ortak bir çerçeve kapsamında kurumun hedeflerinin gerçekleştirileceği bir yönetim modeli oluşturulması projesinde kurumsal mimari ve iş süreçleri modelleme  platformu yatırımını Casewise Modeler’a yapmıştı.

2017 yılında erwin ve Casewise firmalarının birleşmesi sonrasında yürütülen ar-ge çalışmaları sonucunda Casewise Modeler ürünü geliştirilerek erwin Evolve adı altında yepyeni bir mimariye kavuşturuldu. Bu gelişmeye paralel olarak erwin Evolve Kurumsal Mimari ve İş Süreçleri Modelleme platformu kullanıcısı olan Silverline, yürütmekte olduğu kurumsal mimari çalışmalarının kapsamının genişletilmesi ve kullanımın yaygınlaşmasının sağlanabilmesi için erwin Evolve Modeler ürününe modelleme ve analiz amaçlı erişim kapasitesini kademeli olarak artırma yoluna gitti ve ilk genişleme için süreç ekibinin kullanacağı ek modelleyici lisansı alımı yaptı.

erwin Evolve firmaların kurumsal mimari girişimleri ile iş süreçleri modelleme ve analiz gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş bütünleşik bir çözümdür. Kurumlarda iş uygulamalarını, ilgili teknolojileri ve uygulamaların kullandığı verileri, kurumun iş süreçleri ve fonksiyonları ile ilişkilendirir. Böylelikle stratejik hedeflere ulaşma yönünde iş birimleri ile bilgi teknolojileri arasındaki uyumu tesis eder.

Başarısı dünya çapında kanıtlanmış erwin Evolve kurum gereksinimlerine göre uyarlanabilen ve ölçeklenebilen yapıda uzman araçlar ile donatılmıştır. Tüm iş süreçlerini yoğun olarak etkileyen dijital dönüşüm, bulut geçişi, büyük veri çözümleri, uygulama portföy dönüşümü gibi büyük altyapı girişimlerinin getirdiği karmaşıklığı kontrol altında tutmaya destek olur. Kurumsal birleşmeler, satınalmalar, inovasyon girişimleri ve yasal uyum gereksinimleri sebebiyle değişen iş yapış modellerinin şekillenmesine, risklerin ve fırsatların belirlenmesine ve bu yönde gereken teknolojik yol haritalarının oluşturulmasına yardım eder.

keyboard_arrow_up