Silverline için erwin Evolve ile İş Süreçlerinde Simülasyon Eğitimi düzenlendi

erwin Evolve Kurumsal Mimari ve İş Süreçleri Modelleme platformu kullanıcısı olan Silverline, yürütmekte olduğu kurumsal mimari çalışmalarının “iş süreçleri modelleme ve analizi” başlığı altında simülasyon yeteneklerinden derinlemesine yararlanmayı hedefleyerek Mind2Biz Akademi’den erwin Evolve ile iş Süreçlerinde Simülasyon eğitimini almıştır.

Eğitimde Evolve platformu kullanılarak hazırlanabilecek simülasyon olanakları tanıtılmıştır. Amaç, kurumun oluşturduğu AS-IS süreç modellerinden başlayarak simülasyon çalıştırabilmesi ve böylelikle süreçlere ait kapasite, akış ve verimlilik açısından olası problemleri izleyebilmelerinin sağlanması olarak tanımlanmıştır. Eğitim sonucunda elde edilen en önemli katma değer TO-BE geçişlerinde henüz devreye alınmamış süreçlerin simülasyon ile izlenerek gerçek hayata geçirilmeden önce sorunsuz ve verimli hale getirebilmelerine olanak sağlanması olmuştur.

erwin Evolve firmaların kurumsal mimari girişimleri ile iş süreçleri modelleme ve analiz gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş bütünleşik bir çözümdür. Kurumlarda iş uygulamalarını, ilgili teknolojileri ve uygulamaların kullandığı verileri, kurumun iş süreçleri ve fonksiyonları ile ilişkilendirir. Böylelikle stratejik hedeflere ulaşma yönünde iş birimleri ile bilgi teknolojileri arasındaki uyumu tesis eder.

Başarısı dünya çapında kanıtlanmış erwin Evolve kurum gereksinimlerine göre uyarlanabilen ve ölçeklenebilen yapıda uzman araçlar ile donatılmıştır. Tüm iş süreçlerini yoğun olarak etkileyen dijital dönüşüm, bulut geçişi, büyük veri çözümleri, uygulama portföy dönüşümü gibi büyük altyapı girişimlerinin getirdiği karmaşıklığı kontrol altında tutmaya destek olur. Kurumsal birleşmeler, satınalmalar, inovasyon girişimleri ve yasal uyum gereksinimleri sebebiyle değişen iş yapış modellerinin şekillenmesine, risklerin ve fırsatların belirlenmesine ve bu yönde gereken teknolojik yol haritalarının oluşturulmasına yardım eder.

keyboard_arrow_up