Sofra Grubu İzin Sürecini dijital ortamda emakin BPMS sistemine taşıyor

İş süreçlerini djital ortama aktarmak üzere emakin BPMS Süreç Tabanlı Uygulama Geliştirme Platformu’na yatırım yapma kararı veren Sofra, Özel Ürün Talebi sürecini devreye almasının ardından Personel İzin Sürecini emakin BPMS sistemi üzerine taşımaya karar verdi.

İzin süreci, şirket bünyesindeki personelin hak ediş günlerine göre yıllık izinlerini yönetebilecekleri SAP ile entegre çalışacak bir süreç olarak tasarlanacak. Bu süreçte personel tarafından girilen zaman aralığına göre izin bilgileri SAP sistemi ile olan entegrasyon üzerinden kontrol edilir. Kalan izin ve izin gün sayısı, bordroda dönemin kapanıp kapanmadığı, tatil günleri ve izinle ilgili bütün kısıtlar vb. koşullar takip edilerek varsa gerekli uyarılar düzenlenir. Giriş yapıldıktan sonra organizasyondaki hiyerarşiye göre onay süreçleri işletilir. Onay adımlarının tamamlanmasını takiben izin girişi SAP sistemine aktarılır. Onaylanan izinlerle ilgili değişiklikler yapılabilir, bu durumda onay akışları tekrarlanır. Onaylanmış izinler iptal edilebilir.

emakin BPMS üzerinde yapılacak geliştirmeler sonrasında test ortamında kullanıcı testleri yürütülecek ve gerekli düzeltmelerin tamamlanması ertesinde süreçler canlı sisteme taşınacaktır. Bu süreç kapsamındaki farklı SAP entegrasyon noktaları, raporlama ve ek/güncelleme talepleri yeni faz olarak ele alınacaktır.

Emakin BPMS, iş süreçlerinizi hızlı, kolay, güvenli ve kusursuz bir şekilde akıllı iş uygulamalarına dönüştürebileceğiniz, süreç tabanlı, esnek ve ölçeklenebilir bir iş akış platformudur. Kullanıcı dostu iş akışı modelleme, izleme ve gösterge panoları ile zengin görev ve vaka yönetimi yetenekleri içerir. Mobil seçeneği ile kurumsal güvenlik politikalarınızdan ödün vermeden her zaman ve her yerde işlerinizi yürütmenizi sağlar. Hızlı geliştirme için görsel ve kullanımı kolay araçlarla iş odaklı uygulamalar geliştirmeye olanak tanır. Low-Code özelliği ile emakin BPMS, sadece kod yazabilenleri değil herkesi geliştirme sürecine dahil edebilir. Kural Moturu işlevi farklı uygulamalar içerisinde sabit kodlanmış iş kurallarını merkezileştirerek “tek bir doğru kaynak” üzerinden yürütülen bir karar mekanizması sağlar. Vaka Yönetimi özellikleri işletmelerin üretkenliğini ve sürekliğini sağlamak için rutin dışı işlerin kolaylıkla yönetilmesine imkan verir. Takım kanalları, ekip içerisindeki kişilerin senkronize ve daha verimli çalışmasını sağlamak için iletişim alanı açar. Emakin BPMS herhangi bir uygulamaya yerleştirmek üzere güçlü formlar ve entegrasyona yönelik kapsamlı API yöntemlerine sahiptir.

keyboard_arrow_up