TSKB Veri Modelleme alanında Mind2Biz’in sunduğu erwin Data Modeler çözümünü seçti

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), veri odaklı iş potansiyelini artırmak, iş yeteneklerinin kalitesini iyileştirmek ve çeviklik kazanmak hedefiyle veri modelleme platformu olarak erwin Data Modeler (erwin DM) çözümünü tercih etti. İş Süreçleri Modelleme ve Kurumsal Mimari altyapısı olarak bir diğer erwin çözümü olan erwin Evolve platformunu kullanan TSKB, çözüm portföyünü zenginleştirdiği erwin DM ile kurumsal modellemenin her alanında birbiriyle entegre olabilecek bir altyapı elde etmiş oldu.

TSKB erwin DM ile veri modelleme çalışmalarında iş birimlerinin gereksinimlerinin karşılanması için gerekli veri kaynaklarının anlaşılması, tasarlanması ve uygulamaya alınmasını kolaylaştırmayı böylelikle veri kirliliği ve karmaşıklığı azaltmayı hedefliyor.

erwin DM ile veri modelleme, karmaşık veri kaynaklarını anlamanın, tasarım standartlarını yaygınlaştırmanın ve bütünlük kurallarını otomatikleştirmenin her zaman en iyi yolu olmuştur. Günümüzde veri üreticileri, sunucuları ve tüketicileri arasında işbirliğini olanaklı kılan merkez üssü konumundaki erwin DM, metaveri yönetimi, veri yönetişimi ve veri zekası girişimlerinin de kalbi haline gelmiştir.

erwin Data Modeler yüksek nitelikli kurumsal veri varlıklarını keşfetmek, görselleştirmek, tasarlamak, standartlaştırmak ve yaygınlaştırmak için kullanılan ödüllü bir veri modelleme aracıdır. erwin 30 yılı aşkın süredir veri modellemede en güvenilir isim olmuştur ve müşteri geri dönüşleri doğrultusunda modelleme platformunu geliştirmeye devam etmektedir. erwin DM ile ilişkisel veritabanı, veri ambarı veya bulut uygulamalarındaki yapılandırılmış veya yapılandırılmamış her tür veri nerede bulunduğundan bağımsız olarak keşfedilir, dokümante edilir ve yönetilir. İş birimleri ile daha uyumlu hale gelinir, iş gereksinimleri doğru şekilde adreslenir, veri bütünlüğü korunur ve entegrasyon ihtiyaçları basitleştirilir.

keyboard_arrow_up