Türkiye Finans Katılım Bankası’nda kullanıcı adaptasyonunu artırmak için erwin Evolve Modeler eğitimleri düzenlendi

2009 yılından beri iş süreçleri modelleme yazılımı olarak erwin Evolve Modeler kullanıcısı olan Türkiye Finans Katılım Bankası (TFKB) değişen süreç ekibinin sistemin nasıl kullanılacağı konusunda deneyim edinmesi amacıyla Mind2Biz erwin Evolve Profesyonel Hizmetler kapsamında sunduğumuz erwin Evolve Modeler Temel Kullanıcı, Tasarımcı ve Sistem Yöneticisi eğitimlerini içeren Kullanıcı Adaptasyonu hizmetinden faydalanmıştır.

Kurumsal dönüşümün belkemiğini oluşturan kurumsal mimari ve süreö modelleme çalışmalarının potansiyel faydasının sağlanabilmesi için gerekli en önemli husus kullanıcıların sisteme adaptasyonunun artırılmasıdır. Kullanıcı Adaptasyonu kurumlarda kültür farklılığı dikkate alınarak iyileştirilmelidir. Farklı kullanıcı gruplarının profilini çıkararak öğrenme hedeflerini belirlemek, davranışsal yönleri göz önünde bulundurmak ve kullanıcı benimsemesini en üst düzeye çıkarmak için bütünsel bir eğitim planı geliştirmek gerekir.

Mind2Biz Kullanıcı Adaptasyonu hizmeti kapsamında kurumların gereksinimlerine özel eğitim gündemi belirleyebilmekte, koçluk, değerlendirme ve eylem planları içeren özel kurslar düzenlemekte ve kullanıcılara günlük işlerinde yardımcı olacak hızlı başvuru kılavuzları oluşturmaktadır.

erwin Evolve firmaların kurumsal mimari girişimleri ile iş süreçleri modelleme ve analiz gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş bütünleşik bir çözümdür. Kurumlarda iş uygulamalarını, ilgili teknolojileri ve uygulamaların kullandığı verileri, kurumun iş süreçleri ve fonksiyonları ile ilişkilendirir. Böylelikle stratejik hedeflere ulaşma yönünde iş birimleri ile bilgi teknolojileri arasındaki uyumu tesis eder.

Başarısı dünya çapında kanıtlanmış erwin Evolve kurum gereksinimlerine göre uyarlanabilen ve ölçeklenebilen yapıda uzman araçlar ile donatılmıştır. Tüm iş süreçlerini yoğun olarak etkileyen dijital dönüşüm, bulut geçişi, büyük veri çözümleri, uygulama portföy dönüşümü gibi büyük altyapı girişimlerinin getirdiği karmaşıklığı kontrol altında tutmaya destek olur. Kurumsal birleşmeler, satınalmalar, inovasyon girişimleri ve yasal uyum gereksinimleri sebebiyle değişen iş yapış modellerinin şekillenmesine, risklerin ve fırsatların belirlenmesine ve bu yönde gereken teknolojik yol haritalarının oluşturulmasına yardım eder.

keyboard_arrow_up