Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Mind2Biz ile yeni bir hizmet yarattı

Başarı Öyküleri TSKB, Mind2Biz ile yeni bir hizmet yarattı

TSKB sektörün en geniş kapsamlı Bilgi ve Belge Merkezi’ndeki dokümantasyon arşivini, herkesin hizmetine sunmak üzere Mind2Biz ile dijital ortama taşıyarak VeriSOR adlı veritabanını oluşturdu.

TSKB Bilgi Merkezi’nin ilk olarak 1980 yılında başlatarak zaman içerisinde geliştirdiği kupür ve makale dokümantasyon hizmeti Mind2Biz’in sağladığı dijital platform üzerinde projelendirilerek iller, ülkeler ve firmalar bazında 7 binin üzerinde arama kriteri ve 90 bini aşkın sayfayla, araştırıcıyı bilgiye ulaştıran bir veritabanına dönüştürüldü.

Kupür ve makalelerin günlük olarak veritabanına eklenmesi ile güncel ve giderek zenginleşen içeriğe sahip olan VeriSOR’a abonelik sistemiyle girilebiliyor. VeriSOR’da yer alan 60’ı aşkın konu başlığı, ağaç ve orman ürünlerinden bankacılığa, turizmden yabancı sermayeye kadar çeşitlilik gösteriyor. Ayrıca bu konu başlıklarının altında, ıslak mendilden Altın Borsası’na, linyitten plastik sanayiine kadar 560 farklı alt başlık yer alıyor. Böylelikle herhangi bir konuda/sektörde araştırma gereksinimi duyan veya bir alanda son gelişmeleri izlemek isteyen kullanıcılar zengin bir içerikle ve yetkin bir teknolojik altyapı üzerinde sunulan bu hizmetten hızlı ve etkin bir şekilde yararlanabiliyorlar.


keyboard_arrow_up