UNIT Grup Doküman Yönetim projesini tamamladı

Yapısal ve rekabetçi gücünü, geçen 30 yılın derin tecrübesiyle birleştiren Unit Group, enerji sektörünün saygıdeğer bir oyuncusu olduğunu kanıtlamıştır. Grup halen, Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Doğu’da doğal gaz, elektrik üretimi, yatırım, dağıtım ve ticareti kapsayan enerji projelerine odaklanmaktadır. Grubun ayrıca Türkiye içinde turizm sektöründe yatırımları da bulunmaktadır. Uluslararası bir şirket olarak Unit Grup, hidroelektrik güç tesisleri ve güç istasyonlarına yaptığı geniş ölçekte yatırımlarıyla Türk elektrik sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Enerji ve turizm yatırımları alanında lider UNIT Grup, OpenText eDOCS DM Doküman Yönetim Sistemi ile başladığı kurumsal doküman yönetim sistemi çalışmalarının ilk aşamasını başarı ile tamamladı. UNIT Grup, kurumsal içeriğini merkezi bir yapıda birleştirerek yazışmalar, e-postalar, çalışma dokümanları, raporlar, görseller vb oluşan tüm kurumsal birikimine erişimi zaman, yer ve kişi bağımlılığından kurtarmak, böylelikle entelektüel varlıklarını verimli olarak yönetmek ve bununla birlikte iş verimini arttırma hedefleri ile kurumsal doküman yönetim sistemi uyarlama projesini gerçekleştirdi.

Projenin ilk aşaması olarak ele alınan Proje, Kalite, İnsan Kaynakları, Muhasebe-Bütçe-Finansman bölümlerinde gerçekleştirilen çalışmalarda, bu birimlerin faaliyetleri kapsamında oluşan veya dışarıdan gelen dokümanların/bilgilerin, üretim aşamasından itibaren yaşam döngüleri boyunca merkezi bir ortamda elektronik olarak yönetilmesi sağlanmış oldu.

İstanbul’da iki Lokasyonda (Kavacık ve AkMerkez-Etiler) kullanımına sunulan sistemin, grubun diğer lokasyonları ve özellikle de yurt dışı yatırım noktalarında yer alan ofislerinden de kullanımı öngörülmektedir.

OpenText eDOCS DM ile yürütülen kurumsal doküman yönetim sistemi uyarlama projesinde;

  • Proje bölümünde yürütülmekte olan sektörel projeler bünyesinde yapılan çalışmaların ve proje bazlı dokümantasyonun izlenmesi,
  • Kalite bölümünde ISO denetimleri kapsamında yapılan iç/dış denetim hizmetlerinin gerçekleştirilebilmesi amacı ile oluşturulan kalite dokümanlarının izlenmesi,
  • İnsan Kaynakları, Muhasebe, Bütçe ve Finansman bölümlerinde ise grubun iç yönetiminde temel aldığı personel, eğitim, muhasebe, bütçe ve finansman konularına ait dokümantasyonun yönetimi için gerekli çalışmalar tamamlandı.

OpenText eDOCS, bilgi birikiminizi yönetme ve bilgiye dayalı kurumsal varlıkların, günümüz iş koşullarında performansınızı artırmak için kullanımı alanlarında başarısı kanıtlanmış bir çözümdür. İş süreçlerine ait hassas iş bilgilerinin kontrollü yöntemlerle işlendiği, güvenlik tanımları altında korunduğu ve aynı zamanda günlük işlemler için ihtiyaç duyulduğu anda kolaylıkla erişilebildiği ortamlar yaratır. OpenText eDOCS DM Doküman Yönetim Sistemi, belgelerin ve birçok global organizasyonda yaygın olarak görülen “bilgi adalarının” etkili bir şekilde yönetilememesi nedeniyle artan verimsizliği giderir. Kullanıcıların iş içeriğini güvenlikli ve tümleşik bir ortamda toplamalarına, düzenlemelerine, yerleştirmelerine ve paylaşmalarına olanak tanıyarak, belge temelli bilgi birikiminin denetlenmesine yardımcı olur.

Organizasyonların tip ve formattan bağımsız olarak tüm kurumsal içeriklerini tek bir merkezde düzenlemelerine ve yönetmelerine olanak tanır. Belgelerden, epostalardan, grafiklerden ve formlardan tartışma konularına, mühendislik çizimlerine, taranmış kağıt ve elektronik temelli kayıtlara kadar tüm içerik, kolayca erişilebilmesi ve alınabilmesi için birleşik bir bilgi tabanında toplanır. Kullanıcıların işlerini yapmak için yeni yollar öğrenmelerini gerektirmez, bilinen içerik oluşturma ve verimlilik araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

  • 250 milyondan fazla belge kapasitesine sahip tek ve merkezi bir kütüphanedir.
  • Sistem kullanılabilirliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için dağıtık mimari kurgusunda ölçeklendirilebilir yapıdadır.
  • Kullanıcı üretkenliği artırmak ve adatasyonu kolaylaştırmak için ‘istediğiniz gibi çalışan’ bir kullanıcı deneyimi sunar.
  • Bir konu ile ilgili tüm bilgilerin eksiksiz ve hızlı bir şekilde derlenmesi için güçlü metaveri yaklaşımı ve arama özellikleri barındırır.
keyboard_arrow_up